Škoda ve Frankfurtu představila ve světové premiéře své nové SUV Karoq, které navazuje na model Yeti. Prodávat ho začne v říjnu. Zatím stojí v předprodeji 530 tisíc korun ve střední výbavě, základní cena bude ale nižší.

Další novinkou z Frankfurtu je koncept elektrického SUV Vision E, který se po výstavní premiéře v Číně poprvé ukázal v Evropě. Vision E naznačuje, jak by mohl vypadat sériový elektromobil od Škody, který má vyjet v roce 2020: zvládne dojezd až 500 km a částečné autonomní řízení.

Vůz nabízí systémový výkon dvou elektromotorů 225 kW, pohon všech kol a maximální rychlost 180 km/h. S délkou 4,645 metru a šířkou 1,917 metru má podobné proporce, jako terénní model Kodiaq, je ale o deset centimetrů nižší a profilem připomínajícím kupé míří na podobnou kategorii, jako BMW X4 nebo Tesla X.

Škoda Auto
Škoda Vision E

Ještě před prvním elektromobilem, v roce 2019, uvede Škoda poprvé hybridní pohon, a sice v modelu Superb.

U Fabie a Rapidu skončí diesel

Další novinka také souvisí s pohonem. Škoda přestane do menších modelů montovat dieselové motory. Ve Fabii diesel skončí s příchodem modernizované verze v příštím roce, v Rapidu o něco později, pravděpodobně s novou generací v roce 2019. Nejmenší model Citigo se s naftovým motorem nenabízí.

Podle šéfa škodovky Bernharda Maiera automobilka s dieselovými motory počítá i do budoucna, ale v menších modelech přestává být tato technologie kvůli stále přísnějším emisním limitům nákladově efektivní. Škoda naopak počítá s rozšiřováním pohonu na stlačený zemní plyn CNG, který by se měl postupně objevit u všech velkoobjemových modelů.

Terénní a sportovní verze Kodiaqu

Zbytek prezentace byl věnován dvěma novým výbavovým rozšířením většího SUV Škoda Kodiaq. Modely Scout a Sportline budou cenou svých vrcholných provedení atakovat hranici jednoho milionu korun. Prodávat se začnou 15. září.

Ve vrcholném provedení s dvoulitrem TDI (140 kW) a automatem DSG cena Scoutu začíná na 1,019 milionu. Sportline má základní cenu 871.900 Kč a nejvyšší verze bude stát 1,027 milionu Kč. Dosud byla nejvyšší cena modelu Kodiaq 966.900 Kč za vůz s motorem 2,0 TDI v nejvyšším výbavovém stupni Style.

Škoda Auto
Škoda Kodiaq Scout

„Model Škoda Kodiaq je již od uvedení na trh v roce 2016 velmi úspěšný. K dnešnímu dni evidujeme v České republice téměř 8500 přijatých objednávek, přičemž více než 4500 vozů již našlo své spokojené majitele. Prostřednictvím obou nových variant Scout a Sportline nyní dále rozšiřujeme naše SUV portfolio a nabízíme tak ještě atraktivnější vozy přizpůsobené individuálnímu vkusu,“ uvedl ředitel Škody pro ČR Luboš Vlček.

Kodiaq Scout je ve všech motorizacích vždy sériově vybaven pohonem všech čtyř kol a jeho robustní vzezření dokreslují specifické designové prvky včetně výrazných lišt vpředu i vzadu. Provedení Sportline charakterizují černé designové prvky. V příštím roce by se mohl Kodiaq objevit i v ještě sportovnějším provedení RS vybaveným dieselovým biturbem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner