Tohle auto je celé o šílených číslech. Bugatti Chiron má šestnáctiválcový osmilitr, výkon 1500 koní a maximální rychlost 420 km/h. Teď si připsalo nový světový rekord ve zrychlení a zpomalení: z nuly na 400 km/h a zpátky na nulu zvládne za 42 sekund.

Automobily obnovené francouzské značky Bugatti jsou zvyklé lámat rychlostní rekordy. Předchozí model Veyron dlouho držel rekord nejrychlejšího sériového auta na světě, nedávno jej přebral nový model Chiron. Ten také dokáže nejrychleji zrychlit na 400 km/h a zastavit. Bugatti se tím pochlubilo na frankfurtském autosalonu.

S bývalým jezdcem Formule 1 Juanem Pablem Montoyou dokázal Chiron na dráze dlouhé 2,6 kilometru zrychlit z nuly na 400 km/h za 32,6 sekundy, brzdící manévr mu pak trval 9,3 sekundy a potřeboval k němu dalších 491 metrů.

Stejně jako předchozí Veyron je i Chiron poháněný osmilitrovým šestnáctiválcem se čtyřmi turby. Obrovský motor má maximální výkon 1500 koní a dokáže vůz rozjet na více než 420 km/h, což je rekordní hodnota pro sériově vyráběný vůz. Firma se již nechala slyšet, že automobil je připravený dosáhnout maximální rychlosti 450 km/h nebo dokonce 300 mil za hodinu, tedy 480 km/h, čeká ale na speciální pneumatiky, které by extrémní podmínky bezpečně zvládly.

Bugatti patří do koncernu Volkswagen. Chiron se má vyrobit v celkem 500 exemplářích, přičemž 300 aut již má svého kupce. Jeho cena se pohybuje kolem tří milionů dolarů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner