Festival světla SIGNAL začíná ve čtvrtek 12. 10. 2017 slavnostním zahájením na náměstí Míru. SIGNAL bude stejně jako v minulých letech trvat čtyři večery, až do neděle 15. 10. 2017 vždy od 19 hod. do půlnoci si můžete dopřát mimořádný zážitek – pražské ulice ožijí světlem a uměním. Na dvou trasách vás čeká 20 instalací od umělců z celého světa.

Letošní SIGNAL se bude rozprostírat po trase Centrum, která zasáhne Kampu, Staré Město i Nové Město, až po trasu Vinohrady zahrnující lokality na Praze 2 a 3. V centru si můžete užít 3D videomapping na Tyršově domě od barcelonského tvůrce Filipa Rocy, kouzelné výjevy, které na zdi v Cihelné vytvoří Fred Penelle a Yannick Jacquet z vizuálního labelu Antivj nebo působivý 35metrový tunel ovládaný světlem od španělských Playmodes.

Součástí trasy Centrum je i Galerijní zóna SIGNAL festivalu, která ve vnitřních prostorách paláce U Stýblů, Colloredo-Mansfeldského paláce, DUP39 a Zrcadlové kaple Klementina, kde uvidíte fascinující site-specific instalace. Trasa Vinohrady začíná na náměstí Míru. Na překvapivý videomapping od francouzského umělce Yanna Nguemy se můžete přijít podívat od 19 hod. každou čtvrt hodinu. Každý večer ve 23 hod. navíc ožije kostel sv. Ludmily všemi pěti videomappingy, které se za historii SIGNAL festivalu akce na fasádě kostela objevily. Klidnější a kratší trasa Vinohrady, kterou je možné projít za hodinu a půl, nabízí například i vizuálně silnou instalaci od skupiny SPAM, tvořenou Vladimirem 518 a Davidem Vrbíkem, nebo „světelný prales“ od britských Squidsoup.

Instalace SIGNAL festivalu jsou jako obvykle z většiny zdarma. Vstupné je třeba zaplatit při vstupu k 3D videomappingu, kde si za 50 Kč koupíte vstupenku podobě 3D brýlí, a i do Galerijní zóny SIGNAL festivalu. S páskou za 100 Kč je možné vstoupit do všech čtyř částí zóny.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner