Luxusní rychlá auta, to je stručná charakteristika značky AMG. Sportovní divizi Mercedesu se v České republice daří, prodává ročně stovky aut. Dealerství Hošek Motor proto otevírá v Brně nový showroom AMG Performance Centre, první zastoupení AMG na Moravě.

Dealerství Hošek Motor prodává auta s hvězdou na kapotě od 90. let a dobře se mu daří i se značku AMG. Proto také otevírá Performance Centre, které představuje nejen showroom, v němž je k vyzkoušení připravena většina vozů AMG. Prostřednictvím centra se dealer snaží ještě víc prohloubit vztah se zákazníky, kteří se rozhodnou pro AMG nebo nejsilnější modely Mercedesu.

“Naše nejnáročnější zákazníky zveme na speciálně připravené AMG akce například v podobě okruhového ježdění se zkušenými instruktory nebo na jiné zážitkové akce dle zaměření, například driftování na zamrzlém jezeře ve Švédsku,” říká Andrea Ungerová z Hošek Motor.

Performance Centre je koncept specializovaného prodejního a servisního místa značky, na celém světě je pouze zhruba 500 center s takovýmto statusem.

Český trh s ostrými mercedesy roste

Značka AMG vznikla v roce 1967 jako prémiový úpravce rychlých Mercedesů, dnes ale už patří pod křídla stuttgartského koncernu Daimler. Celosvětově se prodá přes 100 tisíc vozů ročně s logem AMG, přitom český trh je jedním z procentuálně nejvíce rostoucích. Letos se tuzemské prodeje blíží k hranici 400 vozů AMG, nejpopulárnějšími modely jsou šestiválcové motorizace 43 AMG, hlavně třídy C, E, GLE. Z nejvýkonnějších vozů se daří Mercedes-AMG C63 a nejsportovnějšímu AMG-GT, které je výstavní skříní techniky AMG.

V poslední době se značce daří i díky operativním leasingům, které zpřístupňuje tato auta širší klientele. Nabízejí se tak především menší modely, jako Mercedes-AMG A45, CLA45 (verze kupé i shooting brake), GLA45 nebo C43 (verze sedan, kombi a kupé). Například Mercedes-AMG A45 lze pořídit za 21 000 korun bez daně za měsíc.

Jeden člověk, jeden motor

Plaketa motoru AMG dodnes připomíná původní filozofii podniku: Jeden člověk – jeden motor. Motory třídy 63 a 65 (tedy ty největší osmiválcové) jsou i přes rostoucí poptávku stále sestavovány ručně a na každém takovémto motoru je možné najít plaketu s podpisem zodpovědného konstruktéra.

Letos slaví AMG 50leté výročí založení a v Česku patřila k největším vrcholů, oslav rozsáhlá expozice na letních Legendách. AMG se stále angažuje i v mnoha motoristických soutěžích, kde sklízí úspěchy, například ve F1, kde Mercedes-AMG Petronas vítězí jak mezi jednotlivci i týmy, tak v GT3 a DTM. Nedávno představila nový vůz divize GT4.

AMG se snaží rozšiřovat modelovou paletu vozů. Do roku 2020 ohlásila více než 10 novinek. V roce 2018 jsou to například facelifty třídy S63 a 65 ve všech provedeních, několik nových členů nejostřejší rodiny AMG-GT včetně 4dvéřové verze.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner