„Modrá je dobrá“… Už je to tak. Majitel této kuchyně si známou melodii může prozpěvovat každý den. Pojďte s námi na krátkou návštěvu a rychle pochopíte proč.

Barevné tónování kuchyně určují především kuchyňská dvířka a obklad stěny mezi horními a dolními skříňkami. Pokud tradiční keramický obklad nahradíte praktickým sklem, získáte netušené barevné možnosti. A v případě volby grafoskla i něco navíc… Grafosklo je totiž sklo s vnitřním grafickým motivem, který si můžete zvolit sami, nebo využít možnosti jeho výběru z nabídky již hotových motivů. „Grafosklo bylo v mém případě naprosto jasnou volbou. Měl jsem přesnou představu o tom, jaký motiv na obklad stěny chci i jakou by měl mít barvu, aby mi seděl právě k modře zbarvenému nábytku. Takovou „tvůrčí svobodu“ by mi obyčejný keramický obklad asi nenabídl,“ vysvětluje majitel kuchyně, proč si na obklad zvolil právě grafosklo.

Obecně si majitel ve své kuchyni pohrál s kontrastem modré a bílé. Jeho kuchyni vévodí výrazná modrá retro lednice, jejíž koupí si splnil sen. Zbytek kuchyňského nábytku je laděný do leskle bílé, tak aby nechal naplno vyniknout modře zbarveným doplňkům v podobě zmíněné lednice a kuchyňské linky. Zvolený obklad z grafoskla pak příjemně propojuje obě tyto barvy do sebe. „V tomto případě byla úprava motivu i jeho barevnosti mimořádně náročná a vyžadovala úzkou spolupráci se zákazníkem. Záhy po vybrání motivu se totiž zjistilo, že jeho barevnost je neodpovídající. Zákazník proto chvíli dokonce zvažoval volbu jiného motivu, ale nakonec se rozhodl zůstat u původního a od základů ho nechat přepracovat,“ říká Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., z jejíž výrobní dílny grafosklo pochází, a pokračuje: „Původní barvou motivu byla tyrkysová, kterou nedokáže žádná tiskárna věrně reprodukovat. Proto jsme provedli celou sérii nátisků a úprav, ze kterých jsme teprve vybrali ten správný mix nastavení a odstínů.“

Poté již stačilo grafosklo s daným motivem vyrobit a předat zákazníkovi. „S výsledným vzhledem jsem nadmíru spokojený. Ukázalo se, že bylo dobrou cestou zůstat u původního jednoduchého, ale účelného motivu. K jeho výsledné barvě jsme se sice dostávali zdlouhavěji, ale o to je konečný výsledek lepší. Každá návštěva mi vzhled kuchyně chválí,“ uzavírá s úsměvem majitel.

Není pochyb, že obklad z grafoskla zvýšil atraktivitu kuchyně a barevně ji propojil do příjemného jednotného celku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner