Nejslavnější Jeep oznámil příchod nové generace už před nějakou dobou, teprve teď se ale dozvídáme podrobnosti. Skvělá zpráva je, že Italové, kteří legendární americkou značku nyní vlastní, nijak neexperimentovali. Klasický offroad Wrangler vypadá stejně a pořád stojí na žebřinovém rámu. K tomu ale přidává pár novinek.

Moderní technika v klasickém kabátu

Pokud jde o techniku, nová generace Jeepu Wrangler se oproti té dosavadní hodně změní, koncern Fiat Chrysler to ale udělá citlivé, takže to na první pohled nebude poznat. Na klasický žebřinový rám posadili konstruktéři úplně novou karosérií z hliníku. To znamená, že bude o nějakých 90 kg lehčí a současně se zvýší tuhost.

Terénní klasika: Jeep Wrangler Rubicon

Další inovace, které se klasický teréňák dočkal, je hybridní pohon. Tomu se v budoucnu kvůli emisním normám zřejmě nevyhne žádné auto prodávané v Evropě. V tomto případě jde o 48voltový mild-hybrid, v němž je malý elektromotor spojený s dvoulitrovým turbem přeplňovaným benzínovým čtyřválcem. Výkon soustavy činí 200 kW a má točivý moment 400 Nm. Hybrid by měl mít dálniční spotřebu 9,4 l/100 km.

Nemějte obavy, šestiválce i Rubicon zůstávají

Naštěstí v nabídce zůstává i tradiční šestiválec Pentastar s objemem 3,6 litrů s výkonem 213 kW a kroutakem 352 Nm. Později by se měl v nabídce objevit ještě třílitrový diesel. Převodovka bude manuální šestistupňová, v nabídce je také osmistupňový automat.

Nový Wrangler dostane modernizovaný interiér

Karosérie je jako v minulosti dvoudveřová nebo čtyřdveřová, s pevnou střechou nebo jako otevřený kabriolet s odnímatelnými střešními panely nebo plátěnou střechou. Interiér bude samozřejmě modernizovaný s novým multimediálním systémem s displejem ve dvou velikostech, konektivitou na mobil a USB porty.

Výbavové stupně zůstanou stejné jako dosud: Sport, Sport S, Sahara a regulérní offroadová verze Rubicon s jinými nápravami i zavěšením kol a množstvím užitečné výbavy do terénu. V kontrastu s tím ale chce jít Jeep naproti zájmu o efektní SUV bez terénních ambic a nabídne Wrangler i ve verzi s pohonem jedné nápravy (!).

Nový Jeep Wrangler Rubicon

Nový Wrangler se v USA začíná prodávat už se začátkem příštího roku, kdy dorazí do Evropy zatím nevíme.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner