Sportovní alternativa vyšší střední třídy se vrací v nové, třetí generaci. Nový Mercedes-Benz CLS nám pěkně bez okolků předvádí agresivnější čelní masku, která se zřejmě bude objevovat u nových mercedesů. Už bylo načase.

Vzpomínáte? Mercedes-Benz CLS se trefil do vkusu zákazníků přesně v době, kdy to bylo potřeba. První “čtyřdveřové kupé” v roce 2004 rozčíslo trochu nudné vody prémiových limuzín a definovalo kategorii, která svým způsobem žije dodnes. Od té doby se prodalo 350 tisíc kusů, což je v kategorii nad 1,5 milionu skvělé číslo. V poslední době ale zájem klesá, vždyť druhá generace se prodává už od roku 2011.

Přichází éra agresivnějších mercedesů

Na jaře 2018 tak přijde nová energie v podobě třetího CLS. Jak můžete vidět na fotkách, nízkou siluetu karoserie s bezrámovými skly si ponechá, jinak se ale bude lišit už na první pohled: zastarávající dobrácký výraz nahradí zamračená světla a dopředu nahrbená maska, trochu připomínají Mustang. Na profilu nezůstane žádná ostrá linka, zmizí i výrazné zadní blatníky, které pamatují ještě minulou S-klasse.

Nový interiér se bude hodně podobat současné třídě S, včetně dvou na sebe navazujících digitálních displejů i vlnité linky přístrojové desky. Oproti podobně velké tříde E bude mít CLS sportovnější charakter, jak dokazují sedačky s výraznějším bočním tvarováním. Zadní lavice ale oproti předchozím generacím bude praktičtěji přizpůsobena třem pasažérům.

Svět šestiválců

Úplně nová je paleta motorů, která bude alespoň prozatím složena z třílitrových řadových šestiválců. Základním motorem je naftová jednotka s objemem 2,9 litru a výkonem 210 kW / 285 koní, značená jako 350d. Silnější diesel 400d má 250 kW / 340 koní a vrcholem bude (zatím) benzinový třílitr 450 s výkonem 270 kW čili 367 koní. Později se v nabídce objeví ještě dvoulitrové čtyřválce a šestiválcová verze AMG, osmiválec ale naopak čekat nemáme.

Všechny motory pohánějí všechna čtyři kola přes systém 4Matic. Nejsilnější verze je navíc vybavena startérem EQ Boost postaveným na 48V mild-hybridní architektuře, což mu jednak umožní krátkodobě nakopnout výkon o dalších 16 kW, ale také jezdit s vypnutým motorem a snižovat emise. To uvidíme čím dál častěji, stejný systém používají například všechny nové Audi A8.

Základní cenovka je okolo 1,6 milionu korun. Nový CLS si u Mercedesu můžete objednat už nyní, první kusy se objeví na silnicích v průběhu jara 2018.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner