Ostře řezané hranaté SUV připomíná spíš robota transformers, než auto. Nejnovější koncept Nissan Xmotion naznačuje, jak bude vypadat příští terénní model japonské značky.

Koncept Xmotion (čte se prý “crossmotion”) má skutečně neotřelý design se spoustou ostrých hran, masivními blatníky a obrovskými koly, které neoddělitelně doplňují zbytek karoserie.

Díky dlouhému rozvoru se do auta vešly tři řady sedaček. V interiéru je množství digitálních obrazovek kombinované s minimalistickým designem ovladačů a přírodních materiálů. Inženýři z Nissanu si hráli i s úplně novými technologiemi: třeba pro nastartování auta se používá ověření otiskem prstu a infotainment lze ovládat nejen gesty, ale i pohyby očí.

Podle prohlášení značky Nissan se designéři při tvorbě tohoto konceptu inspirovali japonskou estetikou, architekturou, tradičními řemesly a krajinami – dokonce pohledem na horu Fuji rámovanou elektrizujícím městským prostředím Tokia.

Nám spíš připadá, že se začetli do cyberpunkových komixů, kterých na japonském souostroví seženete celé knihovny. O to víc jsme ale zvědaví, nakolik tenhle excentrický design vydrží do sériové podoby. Když se podíváme na bláznivý Nissan Juke, který se prodává už od roku 2010, tak věříme, že by takhle mohlo klidně vypadat i sériové auto.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner