Připadají vám taxikáři trochu nudní? Evald Jåstad, taxikář z malého norského městečka Odda, by se vám asi nudný nezdál. Své zákazníky totiž vozí hothatchem Ford Focus RS.

Ford Focus RS patří mezi neslavnější ostré kompakty. Pod kapotou má benzinový čtyřválec 2.3 EcoBoost s výkonem 257 kW neboli 350 koní. Z nuly na stovku s ním zrychlí za 4,7 sekundy a také nabízí drift mód pro blbnutí na okruhu. Místní obyvatelé svého taxikáře přezdívají „modrý blesk“.

„Jen málo lidí může říct, že si splnilo svůj sen. Ale já k nim rozhodně patřím,“ říká šestatřicetiletý otec dvou dětí. Za pouhých 18 měsíců najezdil se svým Focusem RS už 127 000 kilometrů.

První zakázkou taxikáře Evalda je každé ráno odvoz malého syna do školky. Trasa dlouhá 16 kilometrů vede malebnou skandinávskou krajinou.

Pak už vozí místní obyvatele nebo turisty, kteří přijíždějí do norského městečka Odda navštívit skalní útvary Trolltunga. A právě turisté rozšířili zprávu o netradičním taxíku do celého světa, až jej všimla i samotná automobilka Ford — a natočila s ním následující video.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner