Britská terénní legenda ještě není definitivně mrtvá. Technicky zastaralý, ale okouzlující Land Rover Defender se sice před dvěma roky přestal vyrábět, ale teď se vrací v limitované edici s motorem V8 a luxusní výbavou. Tleskáme!

Jistě dobře víte, že se nedávano představily nové generace Jeepu Wrangler i Mercedesu třídy G. Všichni fandové terénních aut tleskali, protože v obou případech zůstali jejich výrobci u opravdové terénní koncepce: novou karoserii posadili na žebřinový rám, ponechali jim tuhé nápravy i redukční převodovky.

Legenda se vrací

Jejich britský konkurent takové štěstí neměl. Land Rover Defender se přestal vyrábět bez náhrady už na začátku loňského roku. Po skoro sedmdesáti letech od prvního off-roadu, na který navazoval, i když se v roce 1948 jmenoval jinak.

Ale právě výročí 70 let přimělo automobilku, aby se slitovala a rozjela znovu zastavenou výrobní linku. Limitovaná edice Defender Works bude navíc plná superlativ: bude to nejvýkonnější, nejrychlejší a určitě také nejluxusnější Defender, který se kdy vyráběl. To ale vůbec nevadí, legenda se vrací.

Nejrychlejší Defender za 70 let

Limitka musí mít něco speciálního. Defender Works dostal místo pracovního dieselu ostrý atmosférický motor 5.0 V8, který má krásných 404 koní (297 kW) a mohutných 515 Nm točivého momentu. Ve spojením s osmistupňovým automatem ZF zvládne sprint na stovku za 5,6 sekundy, takže dokáže prohánět i rychlé suchozemské sporťáky.

S hranatou aerodynamikou toho moc neuděláte, takže maximální rychlost je “jen” 171 km/h. Přesto museli inženýři podvozek vylepšit lepšími brzdami, tlumiči a většími stabilizátory. Nadto na drsný offroad obuli 18palcové disky s profilem 265/65 R18.

Zájemce o tuhle limitku si svoje auto taky může patřičně vyšperkovat, na výběr je osm barev karoserie a příplatkový balík Santorini Black, který doplní design o hliníkové kliky a také o černou střechu, masku karoserie a lemy blatníků. Na palubě je pak na teréňák nečekaně luxusní se sportovními sedadly Recaro, čalouněnými kůží Windsor.

Nepochybujeme, že se edice Works brzy rozprodá, a to i přes sebejistou cenu od 150 000 liber (asi 4,3 milionu korun). Vzniknout má totiž jen 150 kusů. Ale loučit se ještě nechceme, třeba to zatím není úplně poslední Defender.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner