Největší český importér rostl i v loňském roce. Dodavatel značek Volkswagen, Audi a Seat rostl v roce 2017 o 2,3 %, nejvíc prodal Golfů a Passatů. Nejvíce meziročně rostla užitková auta.

Prodeje táhnou tradiční bestsellery

Porsche Česká republika (bývalý Import Volkswagen Group) v roce 2017 zákazníkům dodal 54 144 nových vozů Volkswagen, Audi, Seat a Volkswagen Užitkové vozy.

Nejvíc se prodalo Golfů (7402 vozů) a Passatů (4744), za nimi následoval Seat Leon (3700 kusů). Nejvíc rosla sekce Užitkové vozy (Caddy, T6, Crafter a Amarok), která meziročně prodala o 15,8 procenta více aut.

V celosvětovém měřítku dodal koncern Volkswagen loni 10 741 500 vozidel, z toho 4 328 500 aut v Evropě. Těsně tak bojuje o pozici největší světové automobilky s koncernem Renault-Nissan-Mitsubishi. Další z největších automobilek, Toyota, zatím celkové výsledky neohlásil.

První elektrické SUV už letos

Kromě prodeje konvenčních aut se firma připravuje na ofenzivu v oblasti elektrické mobility spuštěním Demo e-car programu. V rámci projektu bezplatně zapůjčí celkem 50 elektromobilů Volkswagen e-Golf na dlouhodobé testování municipalitám, institucím a firmám. Cílem je ukázat a popularizovat elektromobilitu veřejnosti.

Vedle toho Audi představí letos velké SUV e-tron s dojezdem přes 500 km. Hlavní fáze ofenzivy bude zahájena v roce 2020, kdy Volkswagen postupně uvede na trh elektromobily řady I.D. Do roku 2025 bude koncern Volkswagen nabízet celkem více než 80 modelů s elektrifikovaným pohonem, z toho 50 čistě elektrických a zbytek plugin hybridů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner