Barbora Špotáková, olympijská vítězka v hodu oštěpem, změřila síly s ostrým Leonem Cupra — silou svého hodu. Kdo z nich byl rychlejší? Podívejte se na video.

Seat Leon Cupra drží dva rekordy na německém závodním okruhu Severní smyčka Nürburgringu, který má délku 21 kilometrů a 73 zatáček. Na druhé straně Barbora Špotáková je současnou držitelkou světového rekordu v hodu oštěpem s výkonem 72,28 metru.

Zatímco řidič vozu Seat Leon Cupra spouští motor 2.0 TSI o výkonu 300 koní, Barbora se připravuje na hod. „Musím mít úplně prázdnou mysl, abych se mohla soustředit na své tělo. Soustředím se na bod na druhém konci stadionu a představuji si, jak k němu házím svůj oštěp,“ vysvětluje Bára před soubojem.

Hned po startovním výstřelu zrychluje Leon Cupra z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. S tímto výkonem byl rychlejší než Barbory první hod oštěpem. Při druhém pokusu opustil oštěp ruku oštěpařky rychlostí sedm metrů za sekundu, téměř nepostřehnutelně letěl přes celý stadion a překonal automobil.

Ve třetím a posledním pokusu nedokázal oštěp vozidlo předstihnout, přestože letěl vzduchem rychlostí 90 km/h. Nakonec byl tedy vyhlášen vítězem Seat.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner