Santa Fe je pro značku Hyundai klíčový model a tak se nemůžeme divit, že se s jeho novou generací chce udělat dojem. První fotky naznačují, že se bude od dosluhující generace hodně lišit.

Oficiálně se čtvrtá generace Hyundai Santa Fe představí zřejmě až za měsíc na autosalonu v Ženevě, ale už teď máme k dispozici pár oficiálních fotek. A z nich je jasné, že z hlediska designu půjde o velký skok.

Víc luxusu

Nové Santa Fe bude mít úplně jinou tvář s masivní maskou chladiče a výraznými chromovými prvky, které mají vyvolat luxusní dojem. Podobně jako konkurenční Kodiaq má Santa Fe dělená světla. V interiéru vidíme nový design kabiny a (zřejmě) kůží potaženou palubní desku.

Pod kapotou by se měly objevit čtyřválce: základní benzinový dvoulitr, naftová jednotka 2.2 CRDi a silný dvoulitr s turbem, známý už z ostrého hatchbacku i30 N, kde má až 275 koní. Současné Santa Fe se nabízí s atmosférickým čtyřválcem 2.4 GDI (188 koní) a diselem 2.2 CRDi (200 koní).

Sázka na alternativní pohon

Vedle masového Santa Fe se spalovacími motory bude Hyundai hodně aktivní i v alternativních pohonech. Už v tomto roce má na trh dorazit nový model Nexo s pohonem na vodík. Na jednu nádrž ujede asi 560 kilometrů.

Letos také přijde malé SUV Hyundai Kona ve verzi čistě na elektřinu s dojezdem 390 kilometrů. Dalším z plánů je elektrická verze luxusní limuzíny Genesis a také několik hybridů. Celkem chce Hyundai poslat na trh 18 ekologicky šetrných modelů do roku 2025.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner