Slavná německá značka Mercedes-Benz sestavila žebříček svých nejlepších luxusních aut. Kochejte se, tohle je přehlídka absolutní dokonalosti. Na konci článku přikládáme video.

Každý takový žebříček je vždy otázkou kritérií. Za víc než 130 let od založení legendární značky s třícípou hvězdou bylo z čeho vybírat. Určitě bychom našli klidně dalších deset aut, která jsou pro nás v něčem nejlepší: jsou krásná, rychlá nebo technicky převratná.

Kritériem, podle kterého vybíral Mercedes, byl luxus. Jeho pětice patří k tomu nejhonosnějšímu, co jste si mohli v dané době koupit. Kromě jednoho předválečného a dvou poválečných historických aut sem patří i dva současné modely, které si můžete pořídit i dnes — ovšem jedině pokud máte dost peněz.

 Takhle vypadá žebříček nejlepších aut podle samotné automobilky Mercedes-Benz:

5. Mercedes-Benz 540K

Exkluzivní auta vyráběl Mercedes už před válkou. Model 540K se vyráběl v letech 1936-1939 a to pouze na zakázku. Soupeřil se slavným Bugatti Typo 57SC a už tenkrát jeho řadový osmiválec používal pro Mercedes typický kompresor. Celkem bylo vyrobeno skoro 400 vozů v karoseriích roadster, kabriolet, tourer a dvou či čtyřdveřových kupé.

4. Mercedes-Maybach G 650 Landaulet

Přehnané a bláznivé monstrum, tak média popsala Mercedes-Maybach G 650 Landaulet když se před rokem představil. Nejluxusnější terénní automobil na trhu vychází z G verze 4×4^2, kterou doplňuje otevřená zadní část karoserie s plátěnou stahovací střechou. Sedět můžete vzadu vpravo jako v limuzíně, ale projedete i tím nejtěžším terénem. Pod kapotou je přeplňovaný dvanáctiválec s výkonem 630 koní a 1000 Nm. Vyrobit se má 99 kusů téhle nesmyslné, krásné věci, cenovka je kolem 16 milionů korun.

3. Mercedes-Benz 600

Předchůdce dnešní třídy S a hlavně luxusních verzí Maybach se vyráběl od roku 1961 až do konce 70. let. Ambicí Mercedesu bylo soupeřit se značkami jako Rolls-Royce a Bentley a to se také povedlo. Vrcholná řada Pullman měla prodloužený podvozek a celkově měřila 5,5 metru. Ve své době s ní jezdily nejslavnější celebrity a hlavy států, např. papež Pavel VI. nebo John Lennon.

2. Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet

Druhé z aut v žebříčku, které si pořád ještě můžete koupit jako nové. Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet je luxusnější (!) verze vrcholného Mercedesu S65 AMG Cabrio. Šestilitrový dvanáctiválec přeplňuje dvojice turbodmychadel, motor dává výkon 630 koní a 1000 Nm. Přední světla obsahují křišťály Swarovski a každý vůz osobně podepsal šéf Mercedesu Dieter Zetsche. Vyrobilo se jen 300 kusů s cenovkou od 8 milionů korun.

1. Mercedes-Benz 300 SLR

A nakonec to vůbec nejlepší luxusní auto podle Mercedesu: kupé 300 SLR z roku 1955. Nejrychlejší auto své doby mělo třílitrový šestiválec a jelo až 290 km/h. Bohužel, 300 SLR si nikdo z nás nikdy nekoupí, existují totiž pouze 2 kusy, které byly homologovány a můžou na silnici. A Mercedes tvrdí, že kdyby bylo na prodej, bude to nejdražší auto na světě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner