Aktuální rodina aut ze švédska se znovu rozrůstá. Svého nástupce dostává kombi střední třídy Volvo V60, které vypadá skoro stejně, jako větší devadesátka. Brzy k němu přibude i sedan.

Podle fotek byste je možná ani nerozeznali. Nové Volvo V60 jakoby z oka vypadlo největšímu kombíku V90, který si můžete prohlédnout tady. Tedy čistý minimalistický design, velká maska a světla s LED diodami ve tvaru Thorova kladiva, to všechno tu je. Což je dobrá zpráva, protože tento design od Thomase Ingenlatha je prostě skvělý.

Zmenšená devadesátka

Nová šedesátka stojí na platformě SPA, stejně jako XC60 nebo všechna auta devadesátkové řady. Rozměry 4761 x 1850 x 1427 mm s rozvorem 2872 mm vůz řadí na vrchol střední třídy. Do kufru se vejde 529 litrů, po sklopení zadních sedaček až 1364 litrů. Volvo slibuje, že dost místa bude na zadních sedačkách na nohy i nad hlavou.

Stejný jako u větších Volv je také interiér. Dotykový displej orientovaný na výšku nahrazuje většinu tlačítek, nechybí připojení na mobily Apple CarPlay a Android Auto nebo připojení k mobilní síti. Stejně tak nechybí řada bezpečnostních systémů, mimo jiné automatické brzdění City Safety nebo poloautonomní řízení Pilot Assist II, který dokáže na dálnici řídit, zrychlovat a brzdit až do 130 km/h.

Dva hybridy, až 390 koní

V nabídce budou výhradně dvoulitrové čtyřválce: benzínové T5 a T6 AWD (310 koní) a naftové D3 (150 koní) a D4 (190 koní).

Větší jednotky Volvo nenabízí, ale snaží se to dohnat silnými plug-in hybridy, které budou v nabídce zatím dva: T6 Twin Engine AWD s celkovým výkonem 340 koní a ještě silnější T8 Twin Engine AWD s celkovou silou až 390 koní. V obou případech s nimi kombík zrychlí na stovku za 4,8 sekundy.

Nové Volvo V60 se bude nejen prodávat, ale i pronajímat za měsíční přeplatné, podobně jako u operativního leasingu. Naživo se veřejnosti představí za pár dnů na autosalonu v Ženevě, k zákazníkům se první auta dostanou v září.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner