Zákon stanovuje, že každá právnická osoba musí mít sídlo společnosti. Výběr by ale neměl být nahodilý. Může na tom záviset vaše pověst.

Sídlo jako vizitka

Sídlo společnosti je důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát. Funguje jako taková vizitka, první dojem, který uděláte na svoje obchodní partnery, dodavatele, zákazníky, uchazeče o zaměstnání nebo třeba na úředníky z finančního úřadu. Právě z tohoto důvodu je velmi důležité, abyste výběru sídla firmy věnovali dostatečnou pozornost. Dalším důvodem je potom povinnost daná zákonem. Společnost nemůže být zapsána do obchodního rejstříku a tím pádem ani vzniknout, bez uvedení sídla společnosti.

Sídlo firmy na adresu svého trvalého bydliště raději nedávejte

Zákon už ale neukládá, že na adrese, kterou máte oficiálně uvedenou jako sídlo firmy, skutečně musíte podnikat. Občas se proto můžete setkat s pochybnými adresami společností údajně sídlících v polorozpadlých budovách, ve kterých se zcela evidentně žádná firma nenachází. Některé osoby samostatně výdělečně činné zase jako sídlo společnosti uvádějí svou adresu trvalého bydliště. Ano, při splnění určitých podmínek, je možné mít sídlo společnosti doma, ale není to nejšťastnější řešení. OSVČ si často neuvědomují, že sídlo u někoho v bytě nepůsobí příliš dobře a zároveň se taková adresa stane snadněji dohledatelnou.

Na tom, kdo nemovitost vlastní, záleží

Sídlo firmy je důležitou součástí celkové image každé společnosti, a právě proto by se mělo jednat o reprezentativní prostory s kvalitním zázemím. Sídlo od Simply Office je skvělým řešením. Všechny nemovitosti navíc patří přímo poskytovateli, takže dostanete souhlas s umístěním sídla s ověřeným podpisem vlastníka nemovitosti a vaše korespondence se nedostane do rukou nepovolaným osobám. Od SimplyOffice získáte adresu na Praze 1, Praze 2, v Brně a v Ostravě. Kolik takové sídlo stojí? Za nejprestižnější adresu na Starém Městě, v ulici, ve které se nachází i Burza cenných papírů, zaplatíte jen 199 Kč měsíčně. K dispozici je vám také recepční, která vám všechny došlé zásilky přepošle a na přijatou poštu vás upozorní prostřednictvím e-mailu.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner