Nejostřejší verze luxusního SUV od Jaguaru zrychlí na stovku za 4,3 sekundy a rozjede se až na 283 km/h.

Terénní Jaguar F-Pace dostal ostré provedení SVR vyladěnou na ohromné rychlosti. Kompresorem přeplňovaný pětilitrový osmiválec má výkon 405 kW (550 koní) a k tomu přidává masivní  točivý moment 680 Nm. S touto silou zrychlí hmotné SUV z nuly na stovku za 4,3 sekundy a dostane se až na maximálku 283 km/h. Na rodinné auto víc než slušný výsledek.

Aby tohle Jaguar F-Pace zvládl, museli technici trochu poštelovat podvozek. SUV dostalo nové tlumiče a pružiny, vpředu o 30 procent a vzadu o 10 procent tužší. Brzdy jsou silnější, vpředu mají kotouč s větším průměrem (395 mm) a také je tu nový výfuk s aktivní klapkou, díky kterému má Jaguar lepší zvuk a je o 6,6 kg lehčí. Pohon všech kol doplnil elektronicky řízený diferenciál na zadní nápravě.

K tomu je tu agresivnější přední maska s většími nasávacími otvory, větší kola (21 nebo 22 palců) a sportovní sedadla uvnitř, aby pasažéři ani okolí nepochybovalo o tom, že máte v ruce něco opravdu výjimečného. To všechno za 2.606.300 korun.

Tuhle splašenou kočičí bestii můžete objednávat od května.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner