Autosalon v Pekingu je dnes centrem, kde se představují klíčové novinky pro celý svět. BMW tu právě ukázalo svůj plán, jak oslovit zákazníky Tesly: elektrické SUV s označením iX3. Čína je zkrátka dnes země, na které míří všechny automobilky, které to s elektřinou myslí vážně.

BMW iX3 je elektrická alternativa středně velkého SUV s prémiovým logem na kapotě. Na jedno nabití by mělo ujet okolo 400 kilometrů.

S klasickou X3 má podobný název a v podstatě stejná je i karoserie. I když tu pochopitelně není gril chladiče, a dokonce se BMW nedrží ani svých tradiční ledvinek — místo toho nová maska připomíná piktogram slunečních brýlí.

Od svého spalovacího sourozence se iX3 liší hlavně technicky. SUV je postavené na nové platformě, kterou bude značka používat do budoucna pro své elektromobily. Ty budou moci mít pohon předních, zadních i všech čtyř kol, podle umístnění elektrických motorů.

Výkon SUV bude 200 kW (272 koní), v bateriích se uloží přes 70 kWh elektřiny. S tím by měl elektromobil překročit 400 kilometrů na jedno nabití. K tomu navíc BMW slibuje možnost superrychlého nabíjení výkonem 150 kW, které akumulátor nabije za půl hodiny.

Zajímavé je, že BMW iX3 se nebude vyrábět v Mnichově, ale v čínské automobilce Brilliance, s níž BMW spolupracuje. Na trh se dostane někdy okolo roku 2020. Zda zamíří i do Evropy zatím nebylo potvrzeno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner