Pražská paroplavební společnost pokřtila novou luxusní motorovou loď Grand Bohemia. Ta je s délkou 73,92 metrů a šířkou téměř 10 metrů největší plující lodí v Praze. Kromě obdivuhodné velikosti patří k nejmodernějším plavidlům na českých řekách. Podívejte se, jak to vypadá na palubě.

Luxusní loď má kapacitu 550 míst, maximální rychlost plavby je 20 km/h. Komfort na palubách zajistí klimatizace i stahovací střecha, obrovské skleněné plochy poskytují nádherný výhled na pražské břehy. Kromě pravidelných okružních plaveb se na ní budou pořádat soukromé akce. Kotvit bude na přístavišti u Čechova mostu.

Grand Bohemia byla vyrobena v německém Derbenu, stavba zabrala rok a půl. Pro loděnici Schiffswerft Bolle šlo dokonce o nejdelší loď, kterou kdy postavila. Nejkomplikovanější bylo zakrytí zadní části lodi, jejíž skleněná konstrukce váží 12 tun. Proto musí mít loď unikátní vyvažovací systém.

Grand Bohemia do Prahy připlula po řece, cesta trvala asi čtyři dny.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner