Mercedes-Benz představil novou generaci největší a nejvariabilnější dodávky i v Česku. Na výběr je ohromné množství variant, šestiválcový motor a přepracovaný interiér s moderními službami konektivity.

Mercedes Sprinter se ukázal české veřejnosti na dvou open air akcích pro dealery, zákazníky a novináře. “Věřím, že si návštěvníci přímo na místě sami ověřili, že se jedná o skutečnou ikonu mezi dodávkovými vozy,” říká Jan Przyczko z Mercedes-Benz Vans Česká republika.

Dvě desítky nových Sprinterů v různých variantách, délkách a motorizacích předvedly, že firemní zákazníci mají hodně na výběr a mohou si svoji dodávaku poskládat přesně na míru svým potřebám. Můžete si vybírat ze skříňové nebo osobní verze, v případě devítimístného rozložení je uvnitř opravdu dost místa pro každého pasažéra.

Na výběr jsou dvě výšky střechy, různé délky s rozvorem až 4,35 metru a kapacita nákladního prostoru až 17m3 s celkovou hmotností nákladu 5 tun.

Motory jsou výhradně diesely, čtyřválce od 84 kW až po šestiválec se 140 kW a dynamikou, která by měla vyhovovat i těm nejnáročnějším dopravců. K vyzkoušení byly v Česku zatím zadokolky, ale dostupné budou i předokolky a auta s pohonem všech kol. Díky rozličným koncepcím je k dispozici nakládací hrana až o 80 cm níž, než u předchozí generace.

Jak to už u dodávek bývá, ani v případě nové generace nejde o žádnou velkou revoluci. Léty vyladěná architektura auta se příliš nemění, hlavní prvky zůstávají stejné. Nová generace tu znamená totéž, co u osobních aut nazýváme větším faceliftem. Inovovaný je hlavně interiér, který dostal prvky z moderních mercedesů a veškerou moderní výbavu, kterou byste mohli potřebovat: USB nabíječky, volitelný hotspot WiFi a multimediální systém MBUX, který se ovládá prostřednictvím dotykové obrazovky nebo multifunkčního volantu.

Pro flotily je určená nová služba konektivity Mercedes PRO, které přinášejí vyšší efektivitu, nižší provozní náklady, zlepšenou dostupnost vozidla a optimalizovanou komunikaci v rámci flotily.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner