Studio Italdesign společně s japonským Nissanem vytvořilo minisérii na míru upraveného supersportu Nissan GT-R. Unikátní kreace bude stát okolo 900.000 eur.

Nissan GT-R50 by Italdesign, jak se speciální vůz jmenuje, se představil před pár dny na slavném Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Ze spolupráce Nissanu a Italdesignu vzešel prototyp modelu GT-R50, který má být předlohou pro velmi malou, ručně vyráběnou sérii. Prototyp vznikl jako připomínka 50. narozenin modelu GT-R (2019) i společnosti Italdesign (2018). Proto se vyrobí maximálně padesát kusů tohoto auta. 

Od něčeho takového čekejte mohutný výkon. Divize NISMO na základě zkušeností se závodními vozy Nissan GT3 zdokonalila ručně montovaný 3,8litrový motor V6 VR38DETT tak, aby dosahoval výkonu 720 koní a točivého momentu 780 Nm. To je o 120 koní víc, než má sériová verze. Zvýšenou porci výkonu pomáhá zvládat přepracované odpružení Bilstein a zdokonalená brzdová soustava Brembo.

Vozidlo vyvinula, navrhla a postavila společnost Italdesign. Mezi hlavní designové prvky patří zvýrazněné prolisy kapoty, protažené LED světlomety, snížená střecha a výrazné výstupy chladicího vzduchu za předními koly – ty připomínají samurajský meč. A pomyslnou třešničku na dortu představuje velký a nastavitelný zadní spoiler na dvou vzpěrách. Šedý lak karoserie v odstínu Liquid Kinetic doplňují charakteristické zlaté detaily v odstínu Energetic Sigma Gold.

Na středové konzole, přístrojové desce a dekorech dveří se střídají dva různé povrchy z uhlíkových vláken. Sedadla jsou potažena kombinací černého materiálu alcantara a jemné černé italské kůže. Celý kokpit je pak dekorovaný zlatými detaily.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner