Audi pokračuje ve své potřebné generační obměně. Po dlouhých osmi letech posílá do světa druhou generaci modelu Q3, která je výrazně modernější a o dost větší.

Úspěšné Audi Q3 je tady v novém. První generace se prodalo přes milion kusů, takže laťka je dost vysoko.

Změn je plno: kompaktní SUV má úplně nový vzhled, značně inspirovaný odvážnou Q2, respektive velkou Q8. A také je výrazně větší. Mezigeneračně je Q3 o celých 9,65 centimetru delší, většinu z toho díky rozvoru, který vyrostl o 7,6 cm. Čili na palubě bude nejspíš výrazně víc místa, navíc zadní sedačky půjde posouvat. Mnohem víc se toho vejde také do kufru, který má objem až 675 litrů při odsunutí zadních sedadel až nadoraz dopředu.

Interiér je úplně nový, modernější, elegantnější. Místo budíků dostanete digitální přístrojový štít o velikosti 12 palců a na přístrojovce je displej infotaimentu o velikosti 8,8 nebo 10 palců. Mobil připojíte přes Apple CarPlay nebo Android Auto, nabijete ho i bezdrátově.

Jako u všech nových modelů Audi, i tady by se měla objevit řada technologií z vlajkové lodi Audi A8 — od konektivity, přes bezpečnostní asistenční systémy, až po světla, která Audi umí. Takže i malá Q3 dostane čelní LED lampy, za příplatek pak s technologií Matrix LED.

V nabídce budou zatím čtyři motory, ve všech případech čtyřválce s turbem. Jediný diesel je 2.0 TDI s výkonem 150 koní a pohonem všech kol quattro. Benzinovým základem je 1.5 TSI Evo 150 koní (označen jako 35 TFSI), s pohonem předních kol a manuálem nebo automatem. A nakonec jsou tu dva dvoulitry, označené jako 40 TFSI a 45 TFSI, s výkonem 190 a 230 koní. Oba jsou spojeny s automatem S-tronic a pohonem všech kol. Později přijde i ostrá verze RS.

Audi bude novou Q3 vyrábět v maďarském závodě v Győru, do prodeje se dostane na podzim.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner