Klíčový model značky Hyundai se hodně změnil. Do Česka přichází se třemi motory a třemi úrovněmi výbavy. Základní cena je 850 tisíc korun.

Nový Hyundai Santa Fe se svým designem inspiroval od menšího modelu Kona. Prostorově toto středně velké SUV narostlo, o čemž vypovídá hlavně délka rozvoru: ten je o 6,6 centimetru delší, konkrétně měří 2766 mm. Takže v interiéru bude zaručeně víc místa a větší je i kufr, ten má v základním uspořádání 625 litrů.

V interiéru vidíme nový design kabiny a (zřejmě) kůží potaženou palubní desku. Materiály by měly být kvalitnější a celý interiér má působit luxusnějším dojmem. Novinkou je třetí řada sedaček, kterou si můžete objednat v kufru. Sedmimístné uspořádání bylo zatím doménou jen většího Grand Santa Fe.

Pod kapotou jsou tři čtyřválce: naftový 2.0 CRDi s výkonem 150 nebo 185 koní, větší naftová jednotka 2.2 CRDi s výkonem 200 koní a benzinový motor 2,4 GDI se silou 188 koní. V budoucnu by měl přijít i silný dvoulitr s turbem, známý z ostrého hatchbacku i30 N, kde má až 275 koní.

Nejlevnější verze je ta benzinová, kterou dostanete s automatem a pohonem všech kol už za 849.990 korun. V ceně jsou přední full LED světlomety, zadní parkovací senzory, adaptivní tempomat, 5palcový displej infotainmentu a bezpečnostní asistenty. Nejlevnější diesel se stejnou výbavou, manuálem a pohonem předních kol pak stojí jen o 10 tisíc korun víc.

Střední výbava Style začíná na 959.990 korunách pro naftový dvoulitr s výkonem 185 koní. Nejvýkonnější naftový motor 2,2 CRDi s výkonem 200 koní pak stojí v téhle výbavě rovný milion (999.990 korun). Nejdražší výbava Premium stojí 1.139.990 korun a obsahuje větší 18palcová kola, adaptivní full LED světlomety, sedmipalcový digitální přístrojový panel, 8palcový infotainment a další bezpečnostní systémy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner