Vinaři v Žernosekách, Žalhosticích, Třebívlicích a Lovosicích otevřou 1. září své sklepy a nabídnou Vám svá krásná a velmi osobitá vína. Jde o druhý ročník celodenní akce, která tu chyběla. Vína ochutnáte přímo od vinařů, přímo v jejich sklepě. Do akce je tentokrát zapojeno devět vinařství. Ochutnáte jak vína z malého vinařství tradičního směru, tak většího velmi moderně zařízeného vinařství. Moderní vína i vína nefiltrovaná připravována tradiční technologií. Typické odrůdy pro litoměřickou podoblast i zajímavosti zcela netradiční.

Akce je celodenní, vinaři budou připraveni od 9 do 20 hodin. Někteří po domluvě i déle. Součástí akce je plavba přívozem po Labi a doprava speciálními vínobusy na dvou linkách.

Start:

Hlavní pokladna a ústředí akce je na návsi ve Velkých Žernosekách. V uvedený čas můžete startovat nejen z Velkých Žernosek. Dalšími startovními body jsou: vlaková zastávka Lovosice město, vinařství Pod Radobýlem, Vinařství sv. Tomáše nebo v Třebívlicích Vinařství Johann W. Za startovné 250,- Kč dostanete skleničku, několik žetonů, nosičku, mapu, vodu, jízdenky na vínobusy mezi vinařstvími a přívoz.

Degustace u vinařů je za žetonky, které budou k dostání na všech pokladnách.

Otevřená vinařství:

Žernosecké vinařství, Vinařství sv. Tomáše, Vinařství Porta Bohemica, Žernosecké vinařství s.r.o., Johann W – zámecké vinařství Třebívlice, Víno Hrabkovský, Rodinné vinařství Mikulenkovi, Vinum Celebratum . nanovinařství Charlie, vinařství Antonín Hrabkovský mladší.

Doprava:

K cestě na akci doporučujeme využít vlak. Cesta mezi vinaři přímo navazuje na několik železničních tratí.

– koridor Praha – Děčín – vystupte na zastávce Lovosice – město, zde bude pokladna, informace a zastávka vínobusu, případně na zastávce Malé Žernoseky a odtud přes vinice do Vinařství sv. Tomáše, případně na přívoz

– železniční trať Litoměřice – Děčín – vystupte v zastávce Velké Žernoseky, odtud je to pár kroků do Vinařství pod Radobýlem, odkud vás po ochutnávce vezme vínobus do Velkých Žernosek. Možné je využít také trať Česká Lípa – Lovosice – vystupte na zastávce Žalhostice, odtud opět do Vinařství pod Radobýlem.

Speciální autobusová doprava pro účastníky akce bude fungovat kyvadlově na dvou linkách:

První vínobus na trase Velké Žernoseky náves – Velké Žernoseky nádraží – Žalhostice Vinařství pod Radobýlem. Tento spoj bude jezdit v patnáctiminutových intervalech. Tedy v 10:00 ze Žalhostic do Velkých Žernosek. V 10:15 z Velkých Žernosek do Žalhostic, v 10:30 ze Žalhostic do Velkých Žernosek a tak dále až do 20 hodin.

Druhý vínobus na trase Malé Žernoseky náves – Lovosice železniční zastávka Lovosice město – Třebívlice vinařství. Jízdní řád tohoto busu je: V „celou“ z Malých Žernosek, v „půl“ z Třebívlic. První vyjede z Malých Žernosek v 10 hodin, z Třebívlic v 10:30.

Občerstvení:

Naprostá většina vinařů chystá pro své milé návštěvníky pochoutky. Hlavní občerstvovací stanicí je Třebívlické vinařství Johann W, které bude tradičně nabízet rozmanité dobroty od drobných pochutin po několikachodové menu. Další možnost občerstvení bude na návsi ve Velkých Žernosekách a v kiosku u přívozu.

Aktuality k akci najdete ZDE.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner