Ještě tento měsíc se začne vyrábět elektrická Vespa Elettrica. Italský výrobce skútrů Piaggio ji bude vyrábět na stejném místě, kde vznikla v roce 1946 vůbec první Vespa.

Vespa Elettrica půjde objednávat od začátku října a postupně se dostane na trhy po celém světě. Italská značka chce použitím elektrického pohonu dokázat, že pořád dokáže pracovat s moderními technologiemiVýrobce slibuje snadnou, přirozenou jízdu, vyspělou konektivitu a tichý provoz, individualizaci a dostupnost.

V Česku se elektrická Vespa objeví ještě před letošními Vánocemi. Finální cena ještě není stanovena, měla by se ale udržet “výrazně pod hranicí 200 000 Kč”. Tedy na úrovni vrcholových verzí aktuálně nabízené produktové řady Vespa.

Značka Vespa uvádí, že v současnosti prochází jedním z nejúspěšnějších období ve své historii. V uplynulém desetiletí bylo prodáno více než 1,5 milionu skútrů Vespa. V první polovině roku 2018 došlo k meziročnímu nárůstu prodejů o 10 %. V České republice roste ještě mnohem rychleji, v prvním pololetí letošního roku dokonce o 50 %.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner