Po prvním měsíci fungování v Praze vozí služba Uber Eats jídlo z víc než stovky restaurací, od těch nejmenších až po světové řetězce. Dnes firma oznámila exkluzivní partnerství s řezězcem McDonald’s. Doručování funguje v širším centru Prahy, ceny se řídí ceníkem restaurací a ve všech případech je přirážka za dovoz 49 korun.

Uber Eats využívá stávající flotilu taxikářů, kteří dosud vozili (nebo stále vozí) zákazníky. Těch jsou asi dva tisíce a ti, kteří mají zájem a splní podmínky, si můžou v aplikaci přepnout, jestli budou vozit lidi nebo jídlo.

Síť doručovatelů čítá zatím desítky lidí a průměrný čas doručení je 31 minut, což se blíží průměrnému času doručení ve světě: 30 minut. Cílem pro McDonald`s je stáhnout čas doručení na 15-20 minut, říká Tomasz Rogacz, šéf McDonald’s pro Česko a Slovensko.

Služba rozvozu z “Mekáče” se jmenuje McDelivery. Zpočátku bude dostupná jen v okruhu 2,5 kilometrů kolem čtyř provozoven McDonald’s, a to ve Vodičkově, u Muzea, na Florenci a v Edenu., ještě letos by ale měly přibýt i další pražské pobočky. Objednávat lze denně od 11 do 23 hodin.

Uber je známý jako provozovatel přepravy lidí, respektive taxislužba. Rozvážet jídlo začal v roce 2014 v americkém San Francisku pod značkou Uber Fresh. V roce 2015 se služba změnila na Uber Eats a rychle se rozšířila za hranice USA. Během tří let se stala největší platformou pro doručování jídla na světě mimo Čínu, Česko je 36. zemí a Praha 290. městem, kde služba funguje.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner