Zahřívací cigarety Iqos od společnosti Philip Morris dostávají konkurenci. Firma British American Tobacco (BAT) uvedla na český trh značku Glo, která funguje na stejném principu: zahřívá tabák na vysokou teplotu a nabízí zážitek podobný kouření klasických cigaret.

Zařízení Glo má jedno tlačítko, které po stisknutí zahřeje cigaretu a po 40 sekundách je možné vdechovat aerosol s chutí tabáku. Na jedno nabití vydrží až na 30 použití.

„V České republice žijí více než 2 miliony dospělých kuřáků a třetina z nich už vyzkoušela nikotinové produkty nové generace. To potvrzuje, že spotřebitelé se velmi zajímají o možnou změnu a že na trhu existuje poptávka po výrobcích s potenciálně sníženým rizikem,“ říká Steven Donaldson, šéf české pobočky BAT.

Glo zahřívá tabákové náplně přibližně na 240° celsia, což je teplota, kdy se uvolňují aromatické látky. Oproti klasickým cigaretám, které se spalují při teplotě kolem 900°, ale nedochází ale ke spalování tabáku, takže emise toxických látek jsou ve srovnání s tradičními cigaretami o 90–95% nižší.

Glo je tedy pravděpodobně méně škodlivé než cigarety, zástupci BAT opatrně mluví o “potenciálně” nižším riziku. “Výrobky, u nichž nedochází ke spalování tabáku, budou pravděpodobně produkovat mnohem méně toxických látek a v nižším množství ve srovnání s tradičními cigaretami,” uvádí firma.

V Česku se bude glo prodávat v barvách podobných portfoliu telefonů iPhone: černé, šedé, růžové a zlaté. Výrobce slibuje, že zařízení bude možné bezplatně vyzkoušet po dobu jednoho týdne před nákupem. Maloobchodní cena má být 2700 Kč, na začátku chce BAT zákazníky lákat zvýhodněnou nabídkou za 1700 Kč. Náplně se budou prodávat v balení po 20 kusech ve více příchutích, cena bude kolem 100 Kč za krabičku.

British American Tobacco má na českém trhu druhý nejvyšší podíl. Prodává cigarety značek Lucky Strike, Viceroy, Rothmans, Pall Mall, Vogue, Dunhill či HB. Zařízení Glo momentálně prodává v 11 zemích (Japonsko, Jižní Korea, Švýcarsko, Kanada, Rusko, Rumunsko, Itálie, Srbsko, Chorvatsko, Ukrajina a Kazachstán) a na letošní rok je plánováno jeho uvedení na dalších trzích.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner