Toyota na veletrhu o robotech IROS 2018 v Madridu představí svého nového asistenčního robota pojmenovaného HSR, tedy Human Support Robot, v překladu robot pomáhající lidem. Poté bude následovat terénní testování v reálném prostředí.

Asistenční robot je vybavený ohebnou paží, s níž dokáže zvedat předměty z podlahy nebo podávat věci uložené na poličce. Vykonává i řadu dalších úloh s cílem zvýšit kvalitu života starších či fyzicky hendikepovaných lidí.

Robot HSR je součástí rodiny pomocných robotů Toyota Partner a představuje jeden z konceptů, které mají za cíl pomáhat v pohybu těm, kteří jsou postižení nebo nemocní. Zaměřuje se na oblast ošetřovatelské a zdravotní péče, dopravu na krátké vzdálenosti a život v domácnostech.

Po představení tohoto zařízení začne testování v reálném prostředí. Vedle toho prostřednictvím své komunity vývojářů nabídne Toyota svoji otevřenou platformu partnerům po celém světě. Zúčastněné výzkumné organizace nemusejí vyvíjet vlastního robota ani software, ale můžou využít základ poskytnutý Toyotou, aby se mohly soustředit na rozvíjení budoucích nápadů a aplikací a testování vlastních technologií a algoritmů v reálném prostředí.

Platformu HSR aktuálně využívá již 44 partnerů ve 12 zemích. Firma také podporuje pět výzkumných univerzit v Německu, Velké Británii, Francii a Nizozemí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner