V měsíci říjnu byl zaznamenán enormní nárůst prodeje padělků luxusních kabelek, které jsou pro laiky k nerozeznání od originálu. Celní správě se v České republice podaří ročně zabavit padělané zboží v hodnotě několika set milionů korun, přesto se odhaduje, že minimálně stejně velké množství zůstává stále v oběhu.

Nejvíce padělaného zboží světoznámých značek se prodává prostřednictvím facebookových a instagramových účtů, internetových stránek se zbožím z druhé ruky a na podvodných e-shopech. Běžnou praxí podvodníků je i padělání účtenek, certifikátů originality, dárkových krabiček a papírových nákupních tašek.

Nezkušení internetoví prodejci, reselleři nebo personal shoppeři proto nikdy nemohou stoprocentně zaručit a garantovat původ a originalitu zboží.

Šárka Rychtářová, expertka na ověřování originality luxusního zboží

“Zatímco originální luxusní kabelka může být skvělou investicí, koupě zdařilého falzifikátu naopak vyhozenými penězi, ale bohužel i nepřímou podporou zneužívání dětské práce,” říká Šárka Rychtářová, expertka na ověřování originality luxusního zboží.

Jako reakci na prodej velkého množství falešného zboží se společnost Luxury Bags rozhodla nabídnout exkluzivní službu ověřování originality kabelek a jiného zboží zdarma. Ověřování probíhá v showroomu Luxury Bags na adrese Pařížská 11, Praha 1, ve 4. patře.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner