Příští generace spalovacích motorů má být pro Volkswagen poslední. V roce 2026 představí nová auta s benzinovými a dieselovými motory, potom skončí s jejich vývojem. Spalovací motory z nabídky úplně zmizí kolem roku 2040.

Vyplývá to z vyjádření šéfa strategie značky Volkswagen, Michaela Josta. “Kolegové z vývoje pracují na poslední technické platformě, která nemá neutrální bilanci emisí CO2,” uvedl Jost podle Bloombergu a dodal: “Naše spalovací motory budeme postupně stahovat z nabídky až na absolutní minimum.”

Volkswagen, největší automobilka světa, touto strategií reaguje na přísné emisní limity, které v příští dekádě v Evropské unii začnou platit. Po roce 2050 podle Josta budou spalovací auta pouze tam, kde nebude existovat dostatečná infrastruktura pro nabíjení.

Volkswagen, největší automobilka světa, v současnosti začíná představovat svá nová plně elektrická auta. Nedávno uvedla SUV Audi e-tron, příští rok představí Porsche Taycan a během 12 měsíců začne vyrábět první vůz z elektrické řady I.D., hatchback Neo, což bude ekvivalent Golfu.

Do elektrifikace investuje koncern v příštích pěti letech 50 miliard dolarů, do roku 2030 chce mít Volkswagen v portfoliu napříč značkami přes 300 osobních, dodávkových a nákladních aut i motocyklů.

Volkswagen
Rodina elektrických vozů Volkswagen I.D.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner