Automobilka Fiat Chrysler Automobiles (FCA) se dohodla s americkým výrobcem elektromobilů Tesla, že zařadí jejich vozy do své flotily. Díky tomu se vyhne tučným pokutám za nedodržení přísných emisních pravidel v EU. Podle listu Financial Times za to FCA zaplatí Tesle “stamiliony eur”.

Od roku 2021 bude v Evropské unii platit nový limit emisí oxidu uhličitého u osobních vozů 95 gramů CO2 na kilometr, od roku 2025 bude ještě nižší. Výrobcům automobilů, které tyto limity nesplní, bude vyměřen takzvaný “poplatek za překročení emisí”.

Financial Times uvádí, že italskému koncernu Fiat-Chrysler by v roce 2021 hrozila pokuta až dvě miliardy eur (51 miliard Kč). FCA podle dřívejších průzkumů překročí limit emisí oxidu uhličitého o 6,7 gramů na kilometr a bude tak patřit mezi nejhorší automobilky z hlediska emisí.

Aby se vysokým pokutám koncern FCA vyhnul, pomůžou mu elektromobily Tesla, které sníží průměr celkové hladiny emisí na kilometr sníží.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner