Dosud největší pražský košt vín pouze z Čech se uskuteční 3. května na náplavce na Rašínově nábřeží. Na akci budou jen vína z vinařské oblasti Čechy. Návštěvníci tak ochutnají vína ze Žernosek, Roudnice, Mělníka, Třebívlic, Mostu, ale i raritní vína z neznámých vinařských obcí.

„Vinaři v Čechách připravují jedinečná vína, která si opět získávají své postavení u vínomilců. Protože organizujeme několik vinařských akcí na severu, v regionu Žernosek, Roudnice atd., na které jezdí stále více milovníků vína z Prahy, rozhodli jsme se to otočit. Na tuto akci nemusejí jezdit víniomilci z Prahy, ale vinaři přijedou za vínomilci a to rovnou do skvělého prostoru náplavky na Rašínově nábřeží,“ uvedl Michal Závada, koordinátor akce Česká vína na náplavce.

Na akci bude možné ochutnat vína z jednoho z nejmodernějších vinařství v České republice, Zámeckého vinařství Třebívlice. Legendární vína ze Žernosek a to od konvenčních vinařů, i autentisty. Zúčastní se i několik vinařů z Mělníka, například Vinařství Kraus, nebo Bettina Lobkowicz.
Svá vína odprezentují i vinaři z jedinečného údolí pod Nechranickou přehradou, nebo vinař hospodařící na starých vinicích u Loun.
Roudnické vinařství přiveze vína, která kdysi dováželo až na Pražský hrad. Žernosecký vinař Aleš Svatoš představí Müllera, kterého dodává i do michelinské restaurace Estela v New Yorku. Z Chrámců bude možné ochutnan košer vína. Další zajímavostí je medovina v úpatí Krušných hor vyrobená ze zdejšího horského medu a vody z lesní studánky.
Na akci se ale představí také několik malých vinařů, kteří hospodaří na drobných vinicích a zahradách. Akce se uskuteční v pátek 3. května od 11 do 21 hodin. Informace je možné najít na ceskavinananaplavce.cz.
Česká vína na náplavce

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner