Lifestylová a nikým nezvolená Schillerová vytáhla proti politikům v palácích

ČTK

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | FOTO: ČTK

Momentální ministryně financí a přední lifestylová hvězda našich vládních kruhů Alena Schillerová se rozhodla zapůsobit na první signální soustavu lidu. Vytáhla na něj vděčný obraz politiků v palácích. Je to taková blbost, že by se to mohlo líbit.

Paní ministryně, která jinak věnuje za všech situací (tedy naštěstí jen skoro všech) pečlivou pozornost zejména své fotoprezentaci, se nejspíš inspirovala komunistickým jazykem z 20. a 30. let minulého století a píše: „Vláda schválila žádost hejtmanů a primátora Prahy o vyhlášení nouzového stavu. Děkuji Asociaci krajů za věcnou diskuzi, která vedla k našemu společnému cíli. Tím není nic menšího než ochrana zdraví nás všech. Hejtmani jsou lidem blíž než opoziční poslanci v malostranských palácích.“

archiv

To už vzbudilo jistou odezvu, protože část lidu ví, že ministři vlády, ve které paní Schillerová sedí, úřadují z celé řady všelijakých paláců a vznosných budov. Pokud jsou náhodou členy parlamentu, vyskytují se v těch samých malostranských palácích pospolu politici koalice i opozice. Tak to zatím pořád je, že ti, co vládnou, a ti, co jsou v opozici, sdílejí tu samou parlamentní budovu. Alena Schillerová ale členkou parlamentu není, protože ji – na rozdíl od těch ostatních – nikdy nikdo nikam nezvolil. Aby se v palácích mohla vyskytovat, nemusela podniknout žádný boj o hlasy voličů, pouze boj o přízeň šéfa a majitele hnutí ANO, trestně stíhaného miliardáře Andreje Babiše.

Alena Schillerová, jakmile se odebere z malostranských paláců domů, může si užít takový malý palácíček. Jak upozornil server Neovlivní.cz, bydlí Schillerová s příjmem 173 000 Kč měsíčně v luxusním bytě o velikosti 100 metrů čtverečních v Praze 1 v Salvátorské ulici a výdaje spojené s bydlením za ni platí stát. Tak je to ministryně, nečekáme, že bude mít garsonku, ale trocha uměřenosti ve výrazech by pak neškodila.

Teď by ještě paní ministryně mohla opozičním poslancům vytknout, že si buržoazně hodují, zatímco prostý lid žmoulá skývu suchého chleba, chodí v záplatovaných hadrech a platí ze svých daní obleky od lidu odtržených politiků. Těch opozičních, pochopitelně.

Stylizovaná fotografie Aleny Schillerové v montérkách u soustruhu bude završením tohoto propagačního úsilí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner