Lipovská a Bobošíková. Holubí letka české politiky zahnízdila u Vrabela

Jana Bobošíková, Hana Lipovská (Pavel Šmejkal / FORUM 24)

Jana Bobošíková, Hana Lipovská | FOTO: Pavel Šmejkal / FORUM 24

Říkali jim holubí letka. Legendární partě penzistů s novinářským průkazem, před léty za babku vydávaným Syndikátem novinářů, jež bývala postrachem tiskových konferencí firem i politiků. Byla vždy tam, kde chlebíčky a káva zadarmo. Zato články z akcí nikde. Pak přišel internet a tiskovky bez dobrot. A letka zmizela, došlo zrní. Teď vstala z popela a inovuje. Lehce omlazená, leč stejně provařená, jde místo po gratis bufetu po funkcích. Šanci větří hlavně tam, kde se pro Putina škodí zemi a veřejnoprávní televizi. Proto duo Lipovská-Bobošíková poletuje po smetištích české politiky a nově vymetá i akce kolaboranta Vrabela.

Kdyby hanba fackovala, obě by měly rudé tváře. Hana Lipovská, která v Radě ČT iniciovala odvolání dozorčí komise, navíc aspiruje na titul „Drzé čelo“. „Já jsem stejně jako vy četla, že na této demonstraci jsou proruští švábi (…) Já tady vidím koncesionáře České televize. Česká televize je a bude naše!“ bouřila 17. listopadu z řečniště proruské demonstrace před budovou ČT, ač předtím s dalšími devíti radními za SPD a ANO způsobila právě koncesionářům a České televizi škodu přes tři miliony korun. Podle Nejvyššího správního soudu bylo totiž odvolání komise nezákonné a veřejnoprávní televize bude peníze na Lipovské a spol. právně vymáhat. Proto teď Dukova schovanka hledá vedle politické příležitosti útočiště u stejně amorálních existencí, které halí své osobní potíže do hávu politického mučednictví a „dezolují“ veřejný prostor. Po Volném u Vrabela.

()

„Život bez funkce je horší než smrt,“ říkávala prý doživotní komunistická funkcionářka Gusta Fučíková. Měla pozornou žačku, Jana Bobošíková je v touze po funkcích místní legendou. Od svazácké kytičky pro Husáka po vlastní obskurní partaje, jež záhy umřely. Dál nic, všude plno. Jen u Vrabela volno.

„Nechali jsme si vzít pravdu i lásku,“ horlila z pódia demonstrace na Kavčích horách exkandidátka KSČM na Hrad a sekernice, která měla v éře opoziční smlouvy Zemana s Klausem za úkol „normalizovat“ zpravodajství ČT. Marně, televizní zaměstnanci Bobošíkovou vypískali. Proto Českou televizi dodnes nenávidí. A pro Putinovu pátou kolonu je to vítaná posila.

Holubí letka ožila a škodí. Zase nikomu neprospívá, není tu pro radost, ba ani pro okrasu. Kde může, tam kálí na vlastní zemi a zobne si z cizího. Prosíme, nekrmit!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články