Lipovská a Matocha. Vyslanci zla spojili síly v Radě České televize

Pavel Matocha a Václav Klaus ml.  (Facebook Pavla Matochy)

Pavel Matocha a Václav Klaus ml. | FOTO: Facebook Pavla Matochy

Ta metoda je jednoduchá. Stačí říkat „my“ místo „já“ a ohánět se při tom „dopisy občanů“, které mají podpořit vaši politiku. Hru na tribunu lidu, která manipuluje veřejným míněním skrze smyšlené „tisíce“ podpůrných mailů a esemesek, zažíváme takřka denně u potentátů ANO, kdykoli potřebují obhájit svoji mizernou vládní politiku a sami sebe.

Vylhaný dojem, že za dotace a beztrestnost pro Babiše bojuje proti Bruselu celá republika, má legitimizovat postupnou izolaci země od evropských struktur a její privatizaci miliardářovým holdingem. Příklady táhnou. Obskurní vystoupení ministryně Schillerové, jež ve sněmovně citovala „vzkaz od veřejnosti“, že ústavní žaloba na prezidenta Zemana je „opoziční a senátorská špína“, pak budiž tématem vysokoškolských přednášek o sprostotě a lži ve službách vládní moci.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Stejná manipulace občany se teď stala pracovní metodou i v Radě České televize. Tamní vyslanci ANO, komunistů, SPD a Trikolóry s ní zacházejí stejně mistrně jako jejich partajní vzory. Co bylo zkraje roku nemyslitelné, je nyní běžnou součástí práce hned několika nových radních veřejnoprávní televize. I na jejich privátní maily prý „píší“ rozhořčení občané. Chybí už jen petice kolektivů z továren a uličních výborů.

Dostává je také radní Hana Lipovská z Institutu pro svobodu a demokracii, ausgerechnet řízeném Janou Bobošíkovou, která si právě skrze Lipovskou vyřizuje s veřejnoprávní televizí staré účty za prohru v tzv. televizní krizi. Že je Bobošíková současně předsedkyní lidické pobočky notně provařené organizace Svazu bojovníků za svobodu, osobně se angažuje v popírání historického nálezu Reportérů ČT v pořadu o ututlané oběti lidické udavačky, a navrch je Lipovské televizní rádkyní, není pro radní ČT žádný problém.

Střet zájmů nikde nevidí. Že coby stín Bobošíkové v Radě ČT politizuje poctivou televizní publicistiku a „jménem všeho lidu“ tlačí vedení ČT k absurdní omluvě a trestům za lidickou reportáž, je přitom zjevné zneužití jejího mandátu. Ostrý střet k věci, který měl na schůzi Rady České televize s Hanou Lipovskou autor těchto řádek, tak odhalil mezeru v jejím vnímání kompetencí, resp. zákona o České televizi. Být v tak flagrantním střetu zájmů jako Hana Lipovská a hrozit redakcím sankcemi, je chucpe na druhou.

Soukmenovec a přítel Klause juniora

Stížnost člena Rady České televize na Reportéry ČT v politickém zájmu kohokoliv je obzvlášť nebezpečným precedentem i pro další pořady České televize včetně zpravodajství. Nejvíc však pro televizní koncesionáře. Obskurní premiéra Hany Lipovské totiž ukazuje, že odolávat pokušení umlčet ve veřejnoprávní televizi nepohodlná fakta může jen opravdu integrovaná osobnost. Fakt, že oporu pro nestoudné pokusy nachází Lipovská hned u dalšího z nováčků v Radě České televize, novináře Babišova holdingu Pavla Matochy, pak v dané souvislosti ani nepřekvapuje.

Audiozáznam ostrého střetu s Hanou Lipovskou v Radě ČT. Chtěla "potrestat" Reportéry ČT. Pohár trpělivosti přetekl. Dukova a Bobošíkové Hana Lipovská, jež se veřejně prezentuje jako etalon zákonnosti, překračuje už po třech měsících v Radě ČT své kompetence, limitované Zákonem o ČT. Paní Lipovská coby členka správní rady a analytička Institutu (sic!) svobody a demokracie Jany Bobošíkové totiž necítí žádný střet zájmů, když se v Radě ČT a na vedení televize dožaduje "profesionalizace" a potrestání týmu Reportérů ČT (rozuměj čistek) a omluvy za reportáž o ututlané oběti z Lidic.Kterou ještě před vypálením obce podle nálezu historika Kyncla ad. udala její domácí četnictvu, resp. gestapu za židovský původ. Bobošíková se totiž v kauze osobně angažuje jako místní předsedkyně Svazu bojovníků za svobodu (to je ta vydařená organizace, vedená konfidentem VB Vodičkou) a s Lipovskou přetavily nepohodlnou reportáž v ryze politickou kauzu. Se zjevnou snahou o vygumování historicky doložených fakt o udání v Lidicích. Že Rada České televize ještě v původním složení "lidickou stížnost" na Reportéry ĆT už jednou odmítla jako neopodstatněnou stejně, jako Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Etický panel ČT, nebrání agresívní Lipovské v dalším politizovaní příběhu. Své tažení proti historickým faktům a Reportérům ČT pak včera na zasedání Rady opírala dokonce o populistickou stížnost na stejnou reportáž ze strany politika Juchelky z ANO a spol. I ta už byla Radou ČT a RRTV před časem odmítnuta. Mj., Zákon o České televizi řešení stížností radou s výjimkou stížností na ředitele ČT, vůbec neobsahuje. Žádná slova ale nevystihují drzost, aroganci a neuvěřitelnou demagogii ve snaze Hany Lipovské o politizaci investigativní práce Reportérů Čt a týmu Marka Wollnera, jako tenhle autentický záznam našeho včerejšího střetu v Radě ČT. Tak přátelé, popcorn do ruky, těch pár minut si určitě dejte. Tohle je totiž ještě lepší, než "Vyprávěj". TOHLE má přičiněním Duky, Zemana a Babiše v rukou osud vaší, České televize:

Zveřejnil(a) Zdeněk Šarapatka dne Čtvrtek 23. července 2020

Soukmenovec a přítel Klause juniora z Trikolóry byl totiž na návrh Lubomíra Veselého zvolen místopředsedou rady České televize jenom díky „obchodní“ výměně hlasů za hlasy pro zvolení Reného Kühna jejím předsedou. Tolik potřebné profesionální a mravní kvality tak v případě Matochy nahradil syrový handl s funkcemi a legrační sebestřednost. Manipulace s ději jde proto Matochovi stejně dobře jako Haně Lipovské.

Když autor těchto řádek varoval radní před zjevným politickým zneužíváním institutu stížností poukazem na znění zákona o České televizi, který kompetenci radních ČT striktně omezuje výhradně na řešení stížností na generálního ředitele ČT, Matocha mlčel. Nehlesl ani tehdy, když zákonné limity Lipovské vysvětlovali předseda Rady Kühn a místopředseda Dědič.

Srdnatě se ozval až z bezpečí domácího počítače. Místo respektování zákona tam obhajoval agendu stížností na Českou televizi Radou ČT ze „zvyklosti“. A dodržování zákona označil za aroganci. Že se stížnostmi na ČT zabývá zcela jiný orgán, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, už Matocha nikde neuvádí.

„ČT dnes není věc veřejná, ale věc politická,“ obnažila v médiích chápání své mise v Radě České televize Hana Lipovská. Jak řekla, tak činí. S požehnáním kardinála a s radami Bobošíkové. A není sama. Bůh s námi…

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]