Lipovská hlídá veřejnoprávnost, Bobošíková šíří hoaxy…

Hana Lipovská a Jana Bobošíková  (ČTK/Vít Šimánek)

Hana Lipovská a Jana Bobošíková | FOTO: ČTK/Vít Šimánek

Jana Bobošíková už ztratila poslední zábrany a začala – vedle pokračujících útoků na Českou televizi – zcela vážně šířit hoaxy. Přesně toho stylu, které si v řetězových e-mailech posílají dementní spoluobčané. Jako ověřenou skutečnost – vedle pravidelných útoků na ČT, Petra Dvořáka a propagaci slečny Lipovské – paní Bobošíková odvysílala po facebooku několik dní kolující hoax o tom, jak Piráti chtějí zavádět brutální daně z nemovitostí. Kromě tohoto hoaxu také, v rámci své svaté války proti ČT, bývají v pořadu výpovědi slečny Lipovské. Dámy manipulativně vytvářejí různé události, a pak to, že proběhly, používají jako argument ve své svaté válce. Ve které už bojují nejen proti ČT, SPOLU a Václavu Havlovi, ale nově i proti Pirátům. 

Základní stereotyp histrionské manipulace se dá, ostatně jako celý vesmír, popsat na příkladu veverky. Když se pacient s histrionským chováním potřebuje vymezit jako ukřivděná oběť, které všichni ubližují, a vy nejvíc, zaposlouchá se do toho, co zrovna říkáte. A vy vyprávíte, že vám těsně před chladičem proběhla veverka. „Co proběhlo?“ Nezkušený komunikátor „VEVERKA!“Co na mě řveš,“ odvětí pacient či pacientka. „Jsi na mě zlej (zlá)!“ Jde-li o pokročilejší vývoj onemocnění, tak se pacient i rozpláče. Vyvolal situaci, na které poté, co proběhne, demonstruje, jakej je chudák a jak jsou na něj všichni zlí.

Aby bylo jasno

Nová obvinění na adresu České televize přednesla radní ČT slečna Lipovská na fejzbůčku a v youtube pořadu „Aby bylo jasno“ své kamarádky Jany Bobošíkové 28. dubna. Díl pořadu s názvem „PPF, média, byznys. Lipovská, Policie ČR a Respekt. Petr Kellner, Miloš Zeman a Merkelová.“

V něm paní Bobošíková napadne PPF, obviní PPF s propojení s Českou televizí, také jmenuje Vladimíra Mlynáře (dnes manažera PPF) a časopis Respekt (jehož byl kdysi šéfredaktorem) obviní ze lži. A z obviní redaktorku a moderátorku Bastlovou z nenávisti ke slečně Lipovské. Důvodem je propojení PPF se Seznamem, protože zesnulý Petr Kellner se znal s Ivo Lukačovičem. Pak připomene, kterak měla slečna Lipovská ochranku. Naváže výpověď slečny Lipovské, kterak zkoumá vazby PPF a generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. A že hrozí kartel veřejnoprávní televize s PPF. A co že jí všechno na schůzce (na kterou ji, jak v pořadu zaznělo, pozval) řekl Vladimír Mlynář. A pak znovu, a poté, co si vezme slovo zpátky, i paní Bobošíková, říkají, že PPF je fuj.

Ve stejný den si napíše slečna Lipovská na fejzbůček dlouhý post opakující obvinění PPF a ČT, co zazněla v pořadu paní Bobošíkové. Zaujala mne tato pasáž: „Poté, co Rada ČT schválila 10. března 2021 tzv. vytýkací dopis generálnímu řediteli Dvořákovi ve věci galerie Leica, mě 16. března požádal o schůzku ředitel pro vztahy s veřejným sektorem skupiny PPF Vladimír Mlynář.“ A vloží mezititulek, který nechávám v původním znění.

„PPF chrání Petra Dvořáka v křesle generálního ředitele ČT“

„Setkali jsme se veřejně a oficiálně jen několik dní před smrtí Petra Kellnera v pátek 19. března v dejvické centrále PPF a já jsem se nestačila divit. Vladimír Mlynář rozhovor se mnou jako členkou Rady ČT začal tím, že počítají (rozuměj: PPF) s odvoláním Petra Dvořáka z vedení ČT.“

Vzápětí pan Mlynář na sítě potvrdí, že schůzka proběhla, ale z popudu slečny Lipovské. Napíše na sítě: Paní Lipovská manipuluje. Viděli jsme se dvakrát: poprvé to bylo na její žádost. A ano, neorodoval jsem za PD, protože Česká televize není věc PPF. A ona mi sama řekla, že nemá důvod na PPF v souvislosti s Českou televizí útočit. S tím jsme se rozešli.“

Jak si vymanipulovat policejní ochranku, předvedla slečna Lipovská při onom slavném zasedání rady, kam přišla na Kavčí hory v doprovodu policistů, jsem již psal. Jde o stejný scénář. Vyvolá událost, a pak se na ni odvolává a používá ji (pokud možno překroucenou) jako argument. A současné vystoupení dvojice Bobošíková–Lipovská se tomu velmi podobá. Navíc je až neuvěřitelné, jak okázale žena, kterou do funkce radní navrhly církevní kruhy a která se hlásí ke katolicismu, nemluví pravdu. Pokračuje ve svém postu takto: „Úvodní slovo pana Mlynáře mě překvapilo. Já sama jsem s odvoláváním generálního ředitele nepočítala; nechtěla jsem je vyvolat, a naopak jsem po celou dobu opakovaně požadovala, abychom společně nalezli systém práce, ve kterém ředitel začne televizi řídit, rada kontrolovat a zákon bude naplněn.“

Lipovská nechce odvolat Dvořáka?

Odlišit vystoupení dvojice Bobošíková–Lipovská podle obsahu nelze, ani jejich autorství určit, bývají totožná. V pořadu, který je sice paní Bobošíkové, běžně hovoří slečna Lipovská, a také slečna Lipovská běžně podepisuje prohlášení za Institut svobody a demokracie Jany Bobošíkové. Aby bylo jasno, namátkou názvy několika dílů pořadu Aby bylo jasno:

Rodinný podnik ředitele ČT Dvořáka, špinavé prádlo Pirátů.

Ohrožení národní bezpečnosti. GŘ ČT i PPF v daňovém ráji. Stamilionové státní zakázky. IT, hacking.

Stínový prezident, prasata, arogantní ředitel ČT, žaloby na ČR, neznalí soudci a Václav Havel.

Rychetský nemluví pravdu. Witowské z ČT to nevadí. Ústavní soud není nedotknutelný.

Lži, manipulace a dehonestace kampaň České televize proti Haně Lipovské a Policii ČR.

Stihomam Pirátů, manipulativní dětské pořady v ČT, desítky milionů za právníky u Jany Maláčové.

Filmařská chobotnice: ČT, Český lev, Česká filmová a televizní akademie, Státní fond kinematografie.

Takže je možné, že slečna Lipovská skutečně nikdy doslova neřekla do kamery „Chci odvolat ředitele ČT“. Ale je zcela nezpochybnitelné, že spolu s Janou Bobošíkovou a s Xaverem Veselým v pozadí vedou proti Petru Dvořákovi a několika redaktorům zpravodajství ČT dlouhou, podlou, prolhanou a špinavou válku.

Bobošíková šíří poplašné hoaxy

Naprostou pravdomluvnost slečny Lipovské bych viděl na cca 800 zdrávasů (modlitba za odpuštění). Křesťanství je milosrdné. Vzhledem k tomu, že paní Bobošíková měla politické vztahy i s komunisty, tak jí by to mohlo hodit i pár let v nějakém zařízení na převýchovu starého člověka na člověka nového typu.

Den po ohnivém odhalení kartelu PPF a ČT odvysílala paní Bobošíková v dalším díle svého pořadu poplašnou zprávu, hoax, která může opravdu závažně zneklidnit málo informované lidi. Zveřejnila hoax, který se již několik dní šíří po internetu. Je to falešný „uniklý materiál“ Pirátů s logem, má působit, že jde o jejich dokument, a hovoří o tom, že Piráti chtějí blablabla. Vždy něco hrozného, a v  mnoha verzích lží. Paní Bobošíková zveřejnila ten, kde se tvrdí, že Piráti chtějí brutálně zvýšit daň z nemovitosti. Pořad zveřejnila v době, kdy se mohla na pirátském webu podívat, že to tvrzení je úplný nesmysl.

Nepravdivost informace mi potvrdili i mluvčí Pirátské strany. Paní Bobošíková buď absolutně nechápe, že všechno z fejzbůčku nemusí být pravda, anebo jde z její strany o cílenou sabotáž. Takové „informační Vrbětice“. Chválabohu bez mrtvých, ale ve prospěch stejného subjektu: Ruské federace, která proti nám léta vede hybridní informační válku. Vedle frontálního útoku na Radu České televize, která dosud není proruskou klikou v naší politice ovládnuta, nyní začala – vždyť volby jsou blízko – rozsévat další semínka lží, dezinformací a fám, která mají naši společnost úplně rozeštvat. To, co slečna Lipovská s paní Bobošíkovou předvádějí, je pokračováním projevu Miloše Zemana k Vrběticím: Šíření lží, pochyb a nedůvěry, kterými zpochybňují samu podstatu demokratického zřízení u nás.

A tak je potřeba za ten vylhaný plivanec na Piráty vlastně paní Bobošíkové poděkovat. Už opravdu nelze zpochybnit, že její pořad a myšlenky v něm hlásané jsou pravidelně úplné nesmysly. Lži, dezinformace a hoaxy. Báchorky, které však den po odvysílání jde slečna Lipovská odvyprávět na zasedání Rady ČT, a vymanipuluje si k tomu policejní ochranku. Bez ohledu na zcela bizarní rozměr jednání dvojice dam, na histrionský odér scének, které vytvářejí, jejich soustavné lhaní, překrucování a manipulace jsou v době internetu skutečným ohrožením demokracie v České republice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]