Lipovská je v think tanku Bobošíkové. Na výběr souputníků má talent

YouTube/XTV

Hana Lipovská | FOTO: YouTube/XTV

Hanu Lipovskou, o které teď někteří lidé píší jako o mladé a křehké ženě, inteligentní a konzervativní katoličce, která je obětí liberálního lynče, jsme se tu zmínili už před měsícem. Ukázalo se, že je ve správní radě „think tanku“ založeného Janou Bobošíkovou. Nebýt to naše práce, bylo by snad lepší to ani nekomentovat.

V oné správní radě kromě Lipovské ještě sedí Pavel Bobošík a Pavla Drahoňovská. Manžel Bobošíkové Bobošík tomu tanku jistě dodá myšlenkové náboje do kanonu. Řídí sklářskou divizi průmyslové skupiny RATM sibiřského oligarchy Eduarda Tarana.

Jak se Hana Lipovská vyzná, mluví i o politice. To se celkem dá pochopit. Někteří ekonomové sice trochu připomínají věštce a alchymisty, ale i věštci a alchymisté se mohou vyjadřovat k politice. Jde o to, jak to dělají. Třeba o protikanditátech v prezidentské volbě Zemanovi a Drahošovi v roce 2018 řekla pro Parlamentní listy: „O jednom z nich víme naprosto všechno. Sledovali jsme jeho politický vývoj posledních dvacet pět let, víme, že je schopen ustát prakticky jakýkoli tlak a je schopen dosáhnout svého za všech okolností a za jakoukoli cenu. O druhém nevíme vůbec nic.“ Lipovská je taky ekonomická analytička Institutu Václava Klause.

Že v této partě půjde o hlubinnou myšlenkovou smršť, objasnila tehdy Bobošíková pro Info.cz: „Smyslem a účelem Institutu je navrátit vyprázdněným a deformovaným slovům zpět jejich hodnotový obsah, a tak je vrátit zpět těm, komu podle Ústavy patří – tedy lidu České republiky…

Díky práci kolegy Xavera Veselého, který začal rozkrývat zákulisí mediálně nesmírně vlivného Ústavu nezávislé žurnalistiky, jsme si uvědomili vazby mezi těmi, kdo na jedné straně podporují takzvané projekty nezávislé žurnalistiky, a zároveň i některé prezidentské kandidáty.“

Takže Bobošíková, která kandidovala za komunisty na prezidentku a kvůli jejímuž šéfování lidické organizaci  odtamtud prchly poslední přeživší lidické ženy, je pro Hanu Lipovskou parťačkou na myšlenkovém díle obrody žurnalistiky dle idejí Xavera Veselého.

Je mnoho způsobů, jak si někdo může zkazit život a nechat si zkazit život a pověst. Volit ale ty nejtrapnější a ještě to dělat opakovaně, to už vyžaduje určitý talent. V tomto ohledu není pochyb, že je tato dáma nesmírně talentovaná.

youtube/Yngland

Hana Lipovská se svou obdivovatelkou, supervlasteneckou aktivistkou Janou Yngland Hruškovou

Je zjevné, že spíše rozumí smyslu existence dezinformačních médií, kde je vycházející hvězdou, než veřejnoprávní televizi, smysl jejíž existence nechápe, jak se vyjádřila. Nemohla by tedy dozírat třeba na Parlamentní listy?

Aby tomu přívalu nebyl konec, dostalo se Lipovské podpory z nejpovolanějších míst, totiž ze strany ruského Sputniku (5. 2.). Ten cituje Dušana Šrámka z Reflexu. Dozvídáme se: „Politický expert zdůrazňuje skutečnost, že Hana Lipovská nemá v podstatě žádnou vazbu na politické skupiny. Podle něj je nepřízeň spíš vyvolána konzervativními názory Lipovské, jež se nehodí do krámu zastáncům liberálního, progresivistického proudu.“

Aha, tak žádné vazby na politické skupiny. Konzervativní názory. Tak už víme, jak se ten český údajný konzervatismus projevuje. Podporou Zemana a myšlenkovým úsilím po boku Bobošíkové. Ve stejné době nám Ivo Strejček sděluje na stránkách Institutu Václava Klause: „Já patřím k těm, kteří považují třeba publicistiku v České televizi za tendenční, neobjektivní a manipulativní. Stále stejné tváře, stále stejní mudrlanti, stále stejné – jediné možné a správné – názory. Například takový Daniel Kroupa by snad ani z televize nemusel odcházet, jak to tam má ‚vysezené‘.“ Takže máme teď ty pravé „konzervativce“, to jsou ti kolem Klausů, třeba Lipovská, a potom ty „nepravé“, jako je Daniel Kroupa. Text je na stránky IVK pochopitelně převzat z Parlamentních listů, jak jinak.

Tohle už není blouznění, to je drzost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner