Lipovská opět na výletě s Ovčáčkem. Tentokrát v Superbu Pražského hradu. Ukázková nezávislost

Jiří Ovčáček a Hana Lipovská (repro Twitter Kamil Švec)

Jiří Ovčáček a Hana Lipovská | FOTO: repro Twitter Kamil Švec

Česká televize musí být především nezávislá. V tomto duchu hovoří stále dokola nová radní ČT Hana Lipovská, nominovaná Dominikem Dukou. Realita? Na jednání rady ji vozí někdejší komunistická kandidátka na prezidentku a dlouhodobě neúspěšná kandidátka kamkoliv za kohokoliv Jana Bobošíková. Před několika týdny nezávislou Hanu Lipovskou přistihla náhodou reportérka ČT společně s hradním mluvčím Jiřím Ovčáčkem ráno u jeho domu a včera, co čert nechtěl, se objevila fotografie, na které Ovčáček spolu s Lipovskou na Pražském hradě nasedají do hradního Superbu.

Snímek zveřejnil na Twitteru Kamil Švec. Fotografii Jiří Ovčáček do včerejší půlnoci nekomentoval. Je však pravděpodobné, že hned jak si dobije mobil, rozjede svoji tradiční tirádu. Naposledy, když reportérka ČT zveřejnila video, jak Ovčáčka oslovuje na ulici a Lipovská se kvapně ukrývá za auta, byla z toho několikadenní hysterie pana mluvčího.

Jana Bobošíková a Hana Lipovská  (YouTube)

Hanu Lipovskou ve skutečnosti nebere mnoho lidí vážně ve vztahu k nezávislosti. Všeobecně je známo, že není jen nominantkou kardinála Duky, ale také Miloše Zemana a má blízko ke Klausům. Legrační ale je, jak si „nabíhá“. Zřejmě nejčastější komentář pod fotkou je o tom, že si Lipovská byla znovu pro „noty“ na Hradě.

Je opravdu potřeba se ptát, proč je radní Lipovská tak často v kontaktu s Hradem, který by Českou televizi nejraději zrušil anebo zestátnil. A dále, kam spolu  Jiří Ovčáček a Hana Lipovská jezdí? A proč si na to berou hradní limuzínu? Tohle je tedy ta nezávislost? A opravdu je to tak, že arcibiskupova nominantka je velkou kamarádkou někdejšího komunistického propagátora z Haló novin? Propagátora těch komunistů, kteří věznili arcibiskupa Duku, kteří totálně zničili církev, kteří mučili a vraždili kněze a kteří by dnes rádi aspoň zdanili církevní restituce? Takhle to má být? Aha.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]