Lipovská s Bobošíkovou se v předvečer jednání Rady ČT zřejmě pokusily sejít s Faltýnkem

Radní Hana Lipovská před poslaneckou sněmovnou v předvečer jednání Rady ČT  (Screenshot ČT)

Radní Hana Lipovská před poslaneckou sněmovnou v předvečer jednání Rady ČT | FOTO: Screenshot ČT

Reportér České televize Jiří Hynek měl informaci o možné schůzce členky Rady České televize Hany Lipovské s Jaroslavem Faltýnkem (ANO) a Tomiem Okamurou (SPD). Oba zmínění politici však uvedenou informaci o schůzce – podle zdroje ČT sjednané na úterní 18. hodinu v poslanecké sněmovně – popřeli s tím, že na soukromém jednání řešili sociální zákony. Lipovská však ve stejnou dobu přicházela k poslanecké sněmovně.

Hynek kolem 18. hodiny zastihl Lipovskou, kterak přicházela v doprovodu youtuberky Jany Bobošíkové ke sněmovně.  Lipovská na dotaz po cíli své cesty, jmenovitě pak, zda jde jednat do sněmovny, nereagovala, a Bobošíková reportéra odbyla s tím, že obtěžuje, a ona že se před sněmovnou pouze „prochází“.

Schůzka radní se zástupcem vládní strany by byla problematická proto, že by jí zpochybnila svou nezávislost. Zároveň také vstup do předmětné budovy zapovídá nařízení vlády a PS. Ne však ve všech případech. „Výjimku ze zákazu vstupu hostů mají pouze pracovní návštěvy předsedy a místopředsedů poslanecké sněmovny, předsedů poslaneckých klubů a předsedů parlamentních stran…,“ uvádí se v Nařízení Kanceláře poslanecké sněmovny ke covidu, což jen zužuje výběr politiků, za nimiž dotyčné mohly mířit.

Twitter Jany Bobošíkové

Osvětlit okolnosti možné návštěvy Lipovské a jejího doprovodu bylo tedy ve veřejném zájmu. Bobošíková, sama bývalá novinářka, však následně na základě výše popsané práce reportéra osočila Českou televizi z praktik KGB, za což na sociálních sítích okamžitě čelila posměchu, jejž provázel výčet násilných praktik, jimiž předmětná tajná služba Kremlu nechvalně proslula.

Dnes má jednat Rada České televize a podle neoficiálních informací se pokusí odvolat jejího ředitele Petra Dvořáka.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]