Hana Lipovská a Jana Bobošíková nás na výročí okupace armádami Varšavské smlouvy obšťastnily dokumentem, který žádá rozpuštění NATO. Kdyby náhodou tyto dvě vlivné ženy nějakým dopuštěním osudu tohoto cíle nedosáhly, chtějí aspoň, abychom z Aliance vystoupili. Takže ten údajný boj za svobodu a demokracii nakonec končí někde poblíž brežněvovských komunistů.
Mocný institut o dvou dámách zplodil k 21. srpnu dokument, kde se dočteme:
„K výročí okupace naší země – text ISDe
Před 53 lety začala okupace Československa. Na dalších dvacet jedna let tak naše země ztratila naději na znovuzískání svobody. Je správné a nutné připomínat si vpád vojsk Varšavské smlouvy do naší země a oběti okupace. Neměli bychom však zapomínat ani na to, co se dělo v mezidobí let 1968 a 1990.“
Pak se tam připomíná výzva z kruhů Charty 77: „V březnu 1985 zveřejnila Charta 77 dokument Pražská výzva: ‚Navrhněme tedy, aby Severoatlantický pakt a Varšavská smlouva zahájily co nejdříve jednání o rozpuštění svých vojenských organizací (…) Nechceme vytvářet Evropu jako třetí velmoc, ale překonat velmocenskou blokovou strukturu spojením svobodných a nezávislých národů v celoevropském svazku…“ a také výrok Václava Havla z roku 1989: „Domnívám se, že součástí politiky přátelské spolupráce bude odmítnutí obou vojenských paktů, NATO i Varšavské smlouvy.“
Z toho bojovnice za svobodu a demokracii vyvodily toto: „Varšavská smlouva skončila v roce 1991. Teď je čas dokončit mírovou spolupráci tak, jak si po dlouhé dekády občané Evropy přáli. Naše země dokázala přispět k rozpuštění jednoho vojenského paktu, dnes je čas jít znovu příkladem a v duchu přání signatářů, jako byli Václav Benda, Jiří Dienstbier, Luboš Dobrovský, Václav Havel nebo Václav Malý a Josef Zvěřina – a NATO konečně rozpustit či alespoň opustit.“
Nejdřív k té Chartě a Václavu Havlovi. V roce 1985 se mohlo jevit jako zlepšení a hezký sen, kdyby Varšavská smlouva skončila, ať to stojí, co to stojí. V roce 1989 to vypadalo, že svět se na dlouhou dobu vydává jiným směrem. Jakmile ale začalo být jasné, že se v Rusku zase dostává maximálního prostoru pánům a soudruhům z přejmenované KGB (a jeden z těchto lidí se tam stal prezidentem) a armáda je odhodlána navazovat na tradice sovětského imperialismu, nikdo soudný už takhle neuvažoval.
To, co Lipovská s Bobošíkovou píší, je také urážka již zemřelých lidí. Co by asi těm dvěma řekli Havel, Benda a Dobrovský, si lze snadno domyslet, a bylo by to založeno na faktech a tom, co ti lidé celou dobu svého politického působení pak dělali. Odvolávat se na Václava Malého a Josefa Zvěřinu je drzost velkého kalibru.
Kdyby tedy někdo pořád nevěděl, kde skončila „konzervativní katolička“ Hana Lipovská, je to zcela zřejmé. Nejen po boku arcisvazačky z Husákových dob a kandidátky na Hrad za komunisty, ale také vedle komunistů samotných.
Aby ta nálož byla důkladná, Hana Lipovská ještě na svém facebooku 21. srpna píše:
Dodávám k tomu jeden box z knihy „Kdo chce naše peníze – Ekonomie bez politické korektnosti“, která vyšla v roce 50. výročí okupace naší země:
Salámová metoda v praxi
Představme si, že nějaká nadnárodní organizace chce disponovat vlastní armádou. V Evropě, která během svých dějin zažila desítky válek, se jedná o přání na první pohled neuskutečnitelné. Právě salámovou metodou však lze dosáhnout i zdánlivě nemožného. Podívejme se na sled otázek, které mohou občané postupně napříč desetiletím dostávat:
- Chcete, aby byl v Evropě a na celém světě mír?
- Věříte, že je pro zachování míru nutná spolupráce mezi národy?
- Souhlasíte s tím, aby někdejší agresoři dovolili ostatním státům sledovat kroky své armády?
- Měly by jednotlivé státy bojovat proti terorismu každý sám, nebo by se měly v boji proti terorismu koordinovaně spojit?
- Jste pro snížení nákladů na provozování 28 armád?
- Jste pro zavedení společné evropské armády?
- Jste pro nasazení Společné evropské armády v boji proti nedemokratickým živlům ohrožujícím svobodu v jednom z členských států?
Hlášení ve zprávách: „Mírová vojska společné evropské armády dnes v noci překročila hranice …ka, aby úspěšně pomohla demokratické opozici potlačit protievropské hnutí.
Hezky to jde dohromady. NATO rozpustit nebo ho opustit a společnou evropskou obranu ne. Takže nám tu zůstanou izolované takzvané národní státy, které si pak bude Kreml sezobávat jeden po druhém. Manželovi Jany Bobošíkové, panu Bobošíkovi, co podniká v Rusku, by to možná nevadilo. Václavu Klausovi, kterého Hana Lipovská tak obdivuje, nositeli Puškinovy ceny udělované Vladimirem Putinem, asi taky ne.
Co na to asi řekne kardinál Dominik Duka, který Lipovskou tak rád hájí a vidí v ní vzornou konzervativní katoličku s hodnotami? Řekne něco aspoň teď? Máme u nás víc „konzervativních katolíků“, kteří mají k Moskvě něžný vztah, třeba Jiřího Ovčáčka a Petra Hájka. Na Protiproudu vykazují tyhle bytosti velkou hemživost. Pak jsou tu další, co spílají „dekadentní“ západní civilizaci a Rusku křivého slovíčka neřeknou.
Aspoň se nám ti Putinovi mloci hezky sbíhají do jedné krabičky. Jeden jak druhý.