Lipovská se jeví poněkud opožděná. Teprve teď ví, že je na kandidátce s extremisty?

Radní České televize Hana Lipovská (ČTK)

Radní České televize Hana Lipovská | FOTO: ČTK

Radní České televize Hana Lipovská nedávno s velikou pompou vyhlásila kandidaturu za bizarní uskupení Volný blok, po boku extremistů z Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), kteří by spolu s ním rádi vstoupili do sněmovny. Po pár dnech slečna Lipovská, která se dobrovolně a za plného vědomí dala do spolku s extremisty neonacistického střihu, vyhlásila, že ve spolku s takovými lidmi být nemůže, a pokud neodejdou oni, odkráčí tedy ona. V tom už aby se Ovčáček vyznal.

A hned nám to pan mluvčí Hradu a kamarád slečny Lipovské Jiří Ovčáček také potvrdil na twitteru: „Nemělo by zapadnout,“ napsal. „Hana Lipovská pro Rádio Proglas potvrdila, že pokud by nebyli všichni kandidáti za DSSS staženi, z kandidátky by sama odešla.“

Zdá se, že slečně Lipovské společnost Vandasových neonaci extremistů, vcelku pravidelně zmiňovaných v každoroční zprávě ministerstva vnitra o projevech extremismu, zpočátku vůbec nevadila. Dokonce ani když ji vůdce DSSS, která nastoupila po soudně rozpuštěné Dělnické straně, Tomáš Vandas, na svém facebookovém profilu před pár dny nadšeně vítal „v týmu“: „Další výborný hráč do týmu Volného bloku,“ jásal. „Neohrožená bojovnice proti Kavčímu hnízdu plnému cenzorů a lhářů. Vítejte, paní Hano a hodně štěstí.“

Týdeník FORUM (FORUM 24)

Náhle – a jaksi opožděně – však Hana Lipovská po pár dnech, zřejmě zázračným vnuknutím, došla k poznání, že když se s velkou slávou nechala napsat na společnou kandidátku s neonaci extremisty jako jednička v Pardubickém kraji, tak tam s nimi vlastně vůbec být nechce. Jak logické. Naprosto srozumitelné a uvěřitelné. Tak uvidíme, co teď „pan Tomáš“ řekne na to, že u „paní Hany“ je zničehonic extremistou, s jehož lidmi nechce mít nic společného.

Poněkud (hořce) zábavný je ale sám fakt, že spolupráce s blokem Lubomíra „Flákance“ Volného, který ve skutečnosti vede veliká bojovnice za Koněvovu sochu a proti očkování Jana Volfová, Haně Lipovské připadá správná a bohulibá. Tak například Parlamentním listům (na dezinformační weby neodkazujeme) sdělila, že na rozdíl od ostatních stran, se kterými jednala, nazývá Volný blok věci pravým jménem. Tak jistě. Proto zřejmě Volný veřejně nazývá lékaře a sestry vrahy a zabijáky. To je tedy podle Lipovské jejich pravé jméno? Kvůli tvrzení, že zdravotníci budou úmyslně zabíjet covidové pacienty, aktuálně touží po panu poslanci Volném policie, aby ho mohla stíhat pro trestný čin šíření poplašné zprávy.

Hana Lipovská rovněž pro média zmínila, že ne všechny Volného výroky pokládá za „slovo Boží“. Z toho tedy plyne, že některé zřejmě ano. Bylo by zajímavé zjistit, které. Třeba takové výroky, jaké čteme na oficiálním facebookovém účtu Volného bloku? „VOLNÝ blok investuje naše společné státní peníze do výzkumu, jak pomoci podvedeným obětem COVIDOVÉ mafie, otráveným experimentální mRNA.“ A další podobné, na konkrétní voličskou základnu cílené bláboly… Věří snad slečna Lipovská kolosálním a značně škodlivým nesmyslům o jedovatém očkování, jakými Volný bezskrupulózně krmí své poněkud mentálně nesmělé stoupence? Věří v letadla vysypávající koronaviry nad Brnem? Lidé, kteří toto a další podobné zhůvěřilosti hlásají, jí na kandidátce nevadí? Zjevně nikoli.

Bude tedy zajímavé sledovat, kdo se z kandidátky Volného bloku odporoučí a kdo zůstane. Zda budou opravdu muset jít Vandasovi kandidáti, nebo středem odkráčí slečna radní Lipovská, proslulá všemožnými excesy včetně povolání policejního doprovodu, jelikož by jí v budově České televize údajně mohlo hrozit nebezpečí od generálního ředitele. A nebo si všichni v padesáti odstínech hnědi nakonec svorně padnou kolem krku a usmíří se. Proč by se taky extremisti měli přít s extremisty? Hodí se k sobě, takže by to nebylo nic divného.

Autorka je řadovou členkou TOP 09

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]