Lipovská se raduje, že Bobošíkovou možná uvidíme celoplošně. To bude moc hezké

Facebook J. B.

Jana Bobošíková | FOTO: Facebook J. B.

Jana Bobošíková, renesanční politická osobnost, významná lidická aktivistka a též nedoceněná pamětnice boje za svobodu médií v dobách opoziční smlouvy, učinila malý krok pro sebe, ale velký skok pro národ.

Bobošíková na sociálních sítích sdělila, že opouští televizi XTV, ale zůstane s námi.

Napsala: „Děkuji XTV za společné dva roky. A jdu dál… Děkuji Luboš Xaver Veselý, že mě k návratu přesvědčil. A rovněž mu děkuji za pochopení, se kterým přijal mé rozhodnutí moderování v XTV k 31. 12. 2020 ukončit a jít dál.

archiv

V uplynulých dvou letech jsme se ve studiu setkali takřka se stovkou hostů ze všech parlamentních stran. V JB Talk hovořili ministři, poslanci, senátoři, krajští zastupitelé i starostové. Každý díl byl jiný, ale řadu politických hostů spojovala jedna věc: neochota nést odpovědnost, která je podstatou jejich mandátu. Někteří by jistě mohli dělat obstojné politické komentátory, politickou situaci popisovali skvěle. Jenže popisovat mají novináři, komentátoři a politologové. Úkolem politiků je problémy nikoli popisovat, nýbrž řešit.

Smysl moderátorské práce vidím v informování diváka. A tak nezastírám, že moje otázky byly často důležitější než odpovědi. Ukončením krásných dvou let v XTV, které stále velmi fandím, tento úkol nekončí, stejně jako nekončí moje práce v médiích a s médii. Naopak. Příští rok se společně nudit nebudeme. SLIBUJU!“

Tolik Bobošíková. Kdepak nudit se s paní Janou, to nehrozí.

S nadšením jako novou „chanci“ (jak by to možná nazval Jiří Ovčáček) tuto významnou politicko-kulturně-společenskou událost přivítala Bobošíkové spolubojovnice a spoluinstituční souputnice Hana Lipovská. Hned na facebook napsala:

„Téměř každou neděli jsem v uplynulých dvou letech sledovala Otázky Václava Moravce, Partii a JB Talk. Ty první dva víceméně z povinnosti, JB Talk s radostí. Jana Bobošíková je bezpochyby česká moderátorská špička – dokládají to nejen data o sledovanosti, která mě jako analytika přirozeně zajímají nejvíce, ale také poznámky diváků. A tak vím, že díl s Markem Wollnerem sledovali v České televizi i radní a slavný díl s Markem Hilšerem (kvůli kterému jsem se s panem senátorem dostala už tehdy poprvé do konfliktu) znají v senátu i vrátní. A baví mě poznámky politiků, kteří se mi občas svěřují, že na natáčení k Janě Bobošíkové chodí tak trochu jako k maturitě. Na jednu stranu mě mrzí, že se Jana Bobošíková rozhodla svůj pořad na XTV ukončit, na druhou stranu tuším, že i v tomto případě platí Seifertovo „každého dne se něco končí, každého dne se něco počíná“.

Možná to povinné sledování nedělních politických diskusí i na celoplošných televizních kanálech začne být konečně zase informačně přínosné.“

Tolik rozjařená paní Hana.

Upřímně řečeno, nějaká televize, to je pro univerzální formát Jany Bobošíkové málo. Televize je už v 21. století rozpačité médium. Řešením by bylo, kdyby se Jana Bobošíková a její vystoupení promítlo pomocí nové technologie přímo na oblohu. V době laseru, 5G, hologramů a dalších udělátek by se mohla kolosální Jana zjevit nad Prahou, každým městem, vsí a samotou. Nic jiného není pro titánku informačního věku dostatečně důstojné. Chápeme, že by se touto formou neměla asi zjevit třeba s L. X. Veselým, protože lidstvo se s příletem asteroidu pomocí katastrofických filmů už nějak částečně smířilo, ale děs z toho, že přiletěly dva, to by mohlo být moc. Na Silvestra by mohla paní Bobošíková nahradit tradiční ohňostroj, kdyby si na sebe vzala něco zářivého. Možná by se našly ještě nějaké šatečky z doby velkého revuálního programu televize NDR Ein Kessel Buntes. To by bylo něco! Takové vysílání by třeba převzala i ruská televize RT. Napadá nás hned několik lidí, kteří by to tam mohli zařídit.

Jsme rádi, že po 11. září, ptačí chřipce, nemoci šílených krav, velké krizi 2008, uprchlické krizi 2015 a covidu nás čeká v příštím roce konečně něco opravdu hezkého a velkého.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner