Lipovská ukázala, že na Dvořáka nic nemá. Jen si hraje svoji teatrální telenovelu

Hana Lipovská a Jana Bobošíková  (ČTK/Vít Šimánek)

Hana Lipovská a Jana Bobošíková | FOTO: ČTK/Vít Šimánek

Hana Lipovská, jak se zdá, tajně touží stát se herečkou. To je jediné vysvětlení jejího poněkud teatrálního představení, které sehrála ve středu u příležitosti jednání Rady ČT. Nominantka biskupů se cítí ohrožená na zdraví. Proto si na cestu na Kavčí hory přizvala policejní doprovod. Chudáci dva detektivové namísto toho, aby se věnovali důležité práci, museli doprovodit paní Lipovskou do práce.

Záhadou je, proč se Hana Lipovská nezúčastnila jednání Rady online, tak jako další její členové, když se cítí ohrožena. Že by potom nebyl vidět policejní doprovod? No, nebyl. Dramatická herečka by přišla o jednu ze svých dvou hvězdných středečních scén.

Eric Drooker

Tou druhou hereckou etudou byla jakási obžaloba ředitele ČT Petra Dvořáka. Text musel herečce přiravit nějaký dosti mizerný scénárista. Nebylo v něm totiž nic. Citovaný text měl asi vyvolat dojem, že ředitel ČT páchá nějaké pekelné zlo. V tom, že více než 20 let vlastní podíl ve společnosti, jejíž činností je IT školení, a ČT si od této společnosti před nějakou dobou objednala školení v objemu něco přes sto tisíc korun.

Skandální? Ne. Není to vůbec nic. ČT od této firmy neodebírá služby pravidelně, neodebrala od ní služby v žádné velké částce. V rámci jejího rozpočtu jde o naprostou marginálii naznačující, že firma patrně kdysi uspěla v nějakém malém výběrovém řízení.

Paní herečka Lipovská tímto výstupem odkryla karty. Na Dvořáka její zemanovská klika nic nemá, pokud je tohle to nejzásadnější, může být Petr Dvořák klidný. Bohužel to neznamená, že se ho zemanovci v Radě ČT nebudou i nadále pokoušet odvolat. Tenhle seriál bude pokračovat. Mají jasné zadání, jasný cíl a kvůli ničemu jinému v Radě ČR tito Matochové, Xaverové a Lipovské nejsou. Jen nám ve středu zprostředkovali teatrální a značně trapné pseudodrama s mizerným hereckým výkonem hlavní představitelky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]