Londýn budeme bombardovat jako první, pohrozil ruský válečný zločinec

Andrej Gurulev (Andrej Krečetov / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Andrej Gurulev | FOTO: Andrej Krečetov / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Blízký spolupracovník ruského prezidenta Vladimira Putina prohlásil, že v případě další světové války bude Londýn prvním bombardovaným městem. Na jeho bezprecedentní výrok upozornila britská média.

Poslanec ruské Státní dumy generál Andrej Gurulev prohlásil, že pokud by blokáda Kaliningradu vedla k válce, bylo by britské hlavní město zasaženo jako první. „Během první letecké operace zničíme celou skupinu nepřátelských vesmírných satelitů. Nikdo by se nestaral o to, zda jsou to Američané, nebo Britové, ke všem bychom se chovali jako k NATO,“ řekl Gurulev. Druhým krokem by podle něj bylo oslabení systému protiraketové obrany „všude a na 100 procent“.

(Týdeník FORUM)

„Rozhodně nezačneme Varšavou, Paříží nebo Berlínem. První obětí bude Londýn. Je naprosto jasné, že hrozbu světu představují Anglosasové,“ dodal ruský poslanec ve svém neuvěřitelném vystoupení.

Podle ukrajinského ministerstva obrany a ukrajinské rozvědky je však Gurulev válečný zločinec, který se přímo podílel na trestné činnosti na Ukrajině. Již 28. února 2022 krátce po osmé hodině ranní se totiž Ukrajincům podařilo zachytit rozkaz, který Gurulev vydal svým podřízeným. Rozkázal, aby ukrajinské rodiny vyhnali z domů a ty následně vypálili. „Spalte je, sakra, spalte je, vyhoďte je z domu. Spalte ho! Vykašlete se na ten humanismus!“

V roce 2014 navíc patřil k nejvyšším vojenským představitelům Ruska, kteří veleli okupaci Donbasu. Od podzimu 2014 do konce jara 2015 vedl 12. záložní velitelství jižního vojenského okruhu. Za vedení ozbrojené agrese proti Ukrajině byl Gurulev v prosinci 2014 „odměněn“ udělením vojenské hodnosti „generálporučík“ a v březnu 2016 tzv. Řádem odvahy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]