Londýnská policie vyšetřuje tři muže, kteří umlátili v Londýně mladého Čecha

Ilustrační foto (ČTK)

Ilustrační foto | FOTO: ČTK

Londýnská policie oznámila, že zadržela tři muže, kteří jsou podezřelí, že zavraždili ve středu jednatřicetiletého Čecha po hádce ve fastfoodu. Policie znovu žádá svědky útoku, aby se přihlásili.

Při středečním napadení ve východním Londýně zemřel jednatřicetiletý Čech, který ve Velké Británii pracoval pro cateringovou společnost. Počíhala si na něj skupina mladistvých agresorů, která ho po předchozí hádce ubila. Muž zraněním na místě podlehl. Policie nyní vyšetřuje tři muže ve věku 26 let, 19 a 16.

Deník Guardian informoval, že tělo českého mladíka se našlo nedaleko stanice metra Poplar na východě Londýna. Mladý Čech se tam pohádal se skupinou mužů. Policie ho identifikovala jako Zdeňka M. z České republiky. Pitva doložila, že příčinou smrti bylo zranění hlavy.

V Británii se množí útoky na přistěhovalce z východní Evropy. Ovšem ve čtvrti, kde došlo k útoku, žije přitom pouze 31 procent rodilých Angličanů. České ministerstvo zahraničních věcí zároveň vylučuje, že by incident měl souvislost s náladami po britském referendu o odchodu z Evropské unie.

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články