Lovkyně trofejí se vyfotila se srdcem žirafy, kterou zastřelila. Prý k Valentýnu

Ilustrační foto. (pexels.com)

Ilustrační foto. | FOTO: pexels.com

Do jaké míry je lov zvířat, žijících v divočině, v pořádku, a kdy už se jedná pouze o lidskou zvůli? Debata na toto téma se opět rozvířila poté, co známá lovkyně trofejí publikovala na sociální síti fotografie se zastřelenou žirafou a jejím vyříznutým srdcem. O příšerném chování ženy informovala světová média, včetně New York Post.

Merelize Van Der Merweová dostala lov na žirafu jako dárek od svého manžela. Ten za dva tisíce dolarů (přes 42 tisíc korun) zařídil pro sběratelku zvířecích trofejí jedinečný zážitek. Dvaatřicetiletá žena si tak mohla v jihoafrickém parku zastřelit vzácné zvíře.

Lovkyně se svou trofejí. (zdroj: @Merelizevdm)

Když žirafu, z jejíž kůže si chce nechat udělat koberec, zastřelila, udělala si s ní několik snímků. Ty umístila na Facebook, kam přidala i video pro silné povahy. Na něm totiž operuje se srdcem zvířete. “Napadlo vás někdy, jak velké má žirafa srdce? Jsem v sedmém nebi s mým velkým valentýnským dárkem,” napsala Van Der Merweová na sociální síť.

Vyvolala tím velkou vlnu nevole a kritiky. Mnohým lidem se totiž nelíbí, že si žena, která už zabila kolem 500 zvířat, mezi něž patřili lvi, leopardi či sloni, neváží jejich života.

Lovkyně argumentuje tím, že zabitím staré žirafy poskytla práci jedenácti lidem a místní také získali velké množství masa. Člen organizace Lidé za etické zacházení se zvířaty na slova Merweové reagoval velmi ostře.

„Někdo, kdo zabije jinou vnímající bytost, vyřízne jí srdce a chlubí se tím, odpovídá definici sociopata,” řekl Mark Jones pro deník Daily Mirror.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články