Lubomír Stejskal: Šťastné ráno aneb Článek se konečně našel!

Eric Drooker

Po chmurných dnech tohoto týdne (smrt Perese) se mi opět v sobotu ráno rozjasnila tvář. Jsem šťasten, že je vše zase takové, jaké má být.

Článek s titulkem hovořící o tom, že Hitler je gentleman se našel! Skvělá zpráva! A dokonce byl otištěn „vlevo dole“. (Viz Novinky.cz z 1/10). Prezident s fenomenální pamětí měl pravdu. Jenom hnidopich by se rýpal v detailech (nevyšel v Přítomnosti, ale v Rudém právu, nenapsal ho Peroutka, nýbrž z logiky věci někdo z komunistické redakce).

Už teď se můžeme těšit na Zemanovo – Ovčáčkovo triumfální vyjádření. Pomalu abychom začali shánět kvádry a majzlík, abychom ty perly mohli začít tesat.

Slastně se žije v zemi, kde synonymem pro slovo politika není nuda.

A kde fungují nezávislá média. Považte: Prezident nejel na pohřeb Šimona Perese, ale na špičkovou mezinárodní konferenci konanou na ostrově Rhodos. Někteří tuzemští politici sice vypustili z úst cosi o ostudě, ale to bylo vážně ošklivé a vůči panu prezidentovi krajně neuctivé. Vše totiž uvedla na pravou míru televize Barrandov, která za panem prezidentem vyslala přední televizní žurnalistku, atraktivní Alexandru Noskovou, pardon Alex Mynářovou. Té Miloš Zeman do mikrofonu vysvětlil, proč místo do Jeruzaléma jel do Řecka. Jednou dal slib a co Miloš Zeman slíbí, to také vždy stoprocentně splní (interpretováno volně). Nemít ten závazek být přítomen tam, kde se tvoří dějiny, na Herzlově hoře by samozřejmě nechyběl. Je tak složité pochopit, vy tupci?

Zbývá dodat, kdo je Alex Mynářová. Shodou okolností manželka hradního kancléře. Když s ním začala chodit, Česká televize ji z moderátorského postu celoplošného kanálu ČT24 vyhodila. Prý kvůli objektivitě.

S takovými maličkostmi si na Brrandově hlavu nedělají. Pošlou manželku hradního kancléře vyzpovídat „Nejvyššího“ – a superexkluzivní interview je na světě. Novinářská etika?

Slovy majora Terazkyho: K čemu je nám hentá novinářská etika dobrá, Kefalín?

PS: Že nechutně žertuji? A dá se při hodnocení slov a činů českého prezidenta dělat něco jiného?

Jiří Ovčáček na Twitteru:

  • Nález článku, který publikovaly Novinky.cz, je zajímavou indicií.

Hlas z lidu (diskuse na Twitteru):

  • Ten článek není indicie, ale důkaz, ze Vy i Váš šéf jste jen sprostí lháři.

No fuj!

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]