Luboš Xaver Veselý skončil v Českém rozhlase. Jeho pořad se bude reprízovat

Lubomír Xaver Veselý (Profimedia)

Lubomír Xaver Veselý | FOTO: Profimedia

Luboš Xaver Veselý už nebude moderovat svůj pořad v Českém rozhlase. Spolupráci ukončil k 31. červenci letošního roku. Webu Mediář.cz to potvrdil mluvčí rozhlasu Jiří Hošna i sám Veselý. Podle něj rozhodnutí nesouvisí s členstvím v Radě České televize ani s internetovou televizí XTV a dalšími aktivitami.

„Už nepůsobím v Českém rozhlasu. Skončil jsem tam ze svého rozhodnutí,“ řekl v rozhovoru pro Mediář Veselý, který je rovněž radním České televize. S tím však podle něj konec v rozhlasu nesouvisí.

„Český rozhlas ukončil spolupráci s panem Veselým k 31. červenci. Stalo se tak na žádost pana Veselého z jeho osobních důvodů,“ potvrdil také mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. „Pořad Xaver a host budeme vysílat do konce srpna z předtočených dílů. Formát pořadu zůstane zachován, protože byl u řady posluchačů populární. Od září budeme pořad reprízovat a zkoušet potenciální nové moderátory,“ dodal.

Veselý přišel do Českého rozhlasu před více než dvěma lety ze soukromé stanice Frekvence 1, kde působil sedmnáct let. Od 3. července předloňského roku moderoval vlastní pořad Xaver a host, který se vysílal na všech regionálních stanicích rádia veřejné služby.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Mezi nejznámější vydání pořadu Xaver a host se jistě řadí rozhovor s hercem Tomášem Měcháčkem, který moderátora Veselého konfrontoval přímo v živém vysílání. „Nemám rád pokrytectví, nemám rád zbabělost. Nemám to rád na sobě, nemám to rád na ostatních,“ prozradil v pořadu Xaver a host Měcháček.

„Vy třeba jste taky pokrytec a zbabělec. Urážíte novináře, urážíte kolegy v Českém rozhlase. Tajíte, komu patří XTV, porušujete kodex Českého rozhlasu,“ řekl herec Xaverovi.

„Je to strašně těžké, já jsem se držel, abych nerušil váš pohodový pořad. Na první pohled jste poměrně sympatický, ale z toho, co děláte a říkáte, sympatický vůbec nejste,“ pokračoval Měcháček ve vysílání Českého rozhlasu. Veselý vzápětí reagoval, že vše rád kdykoli vysvětlí, ale na půdě Českého rozhlasu na takovou diskusi není prostor.

„Jak není prostor? Tohle je veřejnoprávní médium,“ ptal se herec. „Já si myslím, že byste tady neměl pracovat. Máte svůj projekt, který financuje bůhvíkdo,“ doplnil Měcháček.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]