Luboš Xaver Veselý vrká s Jaroslavem Pleslem: Co takhle povolební koalice ANO a SPD s Václavem Klausem v pozadí?

Luboš "Xaver" Veselý. (Zbyněk Pecák / se svolením autora)

Luboš "Xaver" Veselý. | FOTO: Zbyněk Pecák / se svolením autora

Volební průzkumy Andreji Babišovi naznačují, že by se jeho sen o Pražském hradě mohl po volbách změnit v realitu hradu Mírov. Na Pražském hradě sedávají prezidenti, na hradě Mírov vězni. Už jen dění kolem Čapího hnízda by mohlo panu Babišovi (ale, jak se obávám, nikoliv premiéru Babišovi) vynést bezplatné ubytování v tomto rekreačním zařízení. Vypadá to, že SPOLU a Piráti/STAN navzdory množství dezinformací, které se kolem nich šíří, sexuálnímu skandálu Dominika Feriho a vládním úplatkům pro důchodce vytvoří vítěznou povolební koalici. A pan Babiš by na rozdíl od premiéra Babiše potom asi měl drobné nepříjemnosti.

Existuje však možnost jedné – jen zdánlivě nepravděpodobné – předvolební spolupráce a povolební koalice tří subjektů: ANO, SPD a Václava Klause staršího, který opakovaně ohlásil svůj návrat k aktivnější pozici v politice, nicméně dosud nesdělil, komu svou velejemnou důvěru a decentní podporu ve volbách vysloví. Jenže lidé blízcí Klausovi a Babišovi už začínají „cosi“ rýsovat ve svých vystoupeních na spřátelených kanálech.

()

Tedy na XTV, televizi, jejíž hlavní hvězda Luboš Xaver Veselý odmítá sdělit, komu stanice patří, a to přesto, že sám vykonává veřejnou funkci člena Rady České televize. Také v pořadu Aby bylo jasno paní Jany Bobošíkové, nerozlučné kamarádky Hany Lipovské, a nově i skrze nejnezávislejšího šéfredaktora České republiky, pana Jaroslava Plesla, šéfredaktora MF Dnes.

Obě dámy – slečna Lipovská i paní Bobošíková – netají své vazby na Václava Klause, zadobře jsou i s prezidentem Zemanem a v pořadech paní Bobošíkové se zničehonic začala objevovat SPD. Dle paní Bobošíkové strany jako Trikolóra Okamurovu partaj zbytečně oslabují. Hned nato se u pana Xavera Veselého objevil Václav Klaus a orgie servility, které pan Veselý předvedl, byly učebnicové. Hned poté se v jeho pořadu objevil i Tomio Okamura. A – aby bylo vidět, že Babiš nezůstává stranou – bývá hostem radního Veselého i pan Jaroslav Plesl, šéfredaktor MF Dnes. Je to jistě divný, ale potenciálně vlivný propletenec.

Dvoučlenná porota rozhodla

Rozhovor pana Veselého s panem Pleslem byl mimořádně vlastenecký, konzervativní a až okázale se vymezoval proti úpadkovým postmoderním hodnotám pražské kavárny, jako je zdravý životní styl a nepřejídání se. Pánové už svým vzhledem dávali najevo lidovost – mírná až těžká nadváha a vyhýbavé naznačování sprosťáren, když chceme někoho pomlouvat, je lidu této země vlastní. Tím lidem myslím ty voliče Miloše Zemana, kteří na facebooku pod falešnou identitou diskutují o tom, že virus SARS-CoV-2 je umělý, protože má osm nožiček.

Rozhovor měl všechny prvky dobře odvedené politické propagandy – a musím v tomto oboru diskutérům přiznat značné dovednosti. Dělají to skoro tak dobře jako Komunistická strana Československa za dob socialismu. Akorát jméno „Havel“ nahradilo nyní jméno „Feri“. Pan Plesl doslova perlil: „Zbytek TOP 09 – kolik toho je?“ či  „Kolik lidí v TOP 09 o tom (míní Feriho skandál) mělo informace?“ Podle názoru pana šéfredaktora Plesla by to měla zjistit policie. To je přece jasné – policisté by měli stíhat členy TOP 09 za Feriho sexuální aféru, ne Andreje Babiše za bagatelních 50 000 000 korun na Čapák.

Revue FORUM (archiv)

Pak pánové začnou pro Feriho causu užívat slovo „znásilnění“. Jaroslav Plesl vysvětlí, že Karlu Schwarzenbergovi není rozumět, kalí se mu asi rozum a nejspíš si vzpomněl na nějakou služtičku. A že prý to Feri „kosil po stovkách.“ Na což pan Veselý nekompromisně naváže „prej jsou stovky kusů“. Je osvěžující slyšet tolik křivé špinavosti a lití špíny! Pro pana premiéra Babiše opravdu pracují ti nejlepší na trhu!

Potom ještě vypravuje pan Xaver Veselý anekdotu. Takový vtípek mezi řečí. Řekne: „Já jsem byl znásilněn dvakrát!“ Jako by znásilnění bylo něco k smíchu, k znevažování a zesměšňování. Ha! Ha! Ha! To jednoho rozesměje, když je někdo znásilněn. Ha! Ha! Ha! A určitě si o to ty holky samy řekly! Ha! Ha! Ha!

Mimořádně pikantním shledávám, že v jednom pořadu ti samí diskutéři obviní Dominika Feriho ze znásilnění (o kterém v jeho cause zatím nepíše ani A2arm, píše o nátlaku, ne o násilí) a za toto znásilnění jej odsuzují, přičemž si zároveň dělají – neboť tím se v hospůdce 5. cenové skupiny také zavděčí – ze znásilnění legraci. Propaganda nemusí být racionální, musí být podbízivá. Což se oběma gentlemanům v jejich cílové skupině jistě povedlo.

Kdepak orbánizace ČT!

Pan radní Veselý na téma znásilnění ostatně ještě jednou zažertuje (nejspíš pro ty, kteří tvrdí, že si o to ty ženský samy koledujou). Prý se také bojí, že ho někdo znásilní, když jde domů. Ha! Ha! Ha! A pak dodá, že Feri může skončit ve vězení. To zas pro ty, kterým ukazuje, jak to nandal pražské kavárně.

()

Pak se ale rozhovor stočí – jak jinak – k České televizi a pan Plesl prohlásí, že slečna Lipovská je slušná holka. Je nechutné, jak na ni útočí. A idea orbánizace ČT, o které mluví Piráti, je do nebe volající, ale tak to prý není. No, co má taky říkat šéfredaktor Babišova deníku. Poté se ještě Jaroslav Plesl zamyslí, co by asi dělalo zpravodajství České televize, kdyby to, co Feri, udělal Tomio Okamura. A že prý má ČT dvojí metr. Už jsem se bál, že na Tomia Okamuru dvojice Veselý – Plesl zapomene. Ale jsou to profesionálové. Nezapomněli ani na něj.

Xaver mimo nebezpečí

„Je to hotová věc!“ prohlásí poté pan Plesl o návratu Václava Klause do politiky. A po chvíli dodá novinářsky nekompromisně: „Jeho obličej je značka!“ Pan Veselý plynně naváže a pochlubí se, že u něj bude mít Václav Klaus starší pořad s názvem Pane prezidente! Nová koalice je tak nastíněna. Počítám, že před volbami Klaus podpoří SPD. Babiš trochu přitvrdí v kampani proti imigrantům, kteří tu sice nejsou, ale lid z nich má strach. Tím se sblíží klíčové postoje ANO a SPD. Pleslem zmíněná „značka“ Klausova obličeje přitáhne další část voličů, kteří si ještě nevšimli, že Klausův prezidentský mandát před deseti lety skončil, a pak to s pomocí Boží a MF Dnes nějak doklepou k potenciální povolební koalici ANO – SPD s Václavem Klausem v pozadí. A nesmíme zapomínat, že výběrem vlády bude po volbách pověřovat konkrétního politika Miloš Zeman. Člověk, který jako prezident ČR opakovaně a veřejně zastává zájmy nepřátelské velmoci – Ruska.

Nakonec ale skončím pozitivně a radního Xavera Veselého uklidním: Cestou domů z práce se mu znásilnění opravdu nepřihodí. Tak otřesnou perverzi, která by devianta hnala ke znásilnění muže objemu pana radního Veselého, alespoň za dob mých studií psychologie a sexuologie vůbec neznala. Takže se bát nemusí a jeho bezpečnost nemusí střežit policejní ochranka jako u jeho kolegyně slečny Lipovské.