Tvrdík je tvrďák. Takhle trestá fanoušky Slávie

Prezident Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík (Twitter @JaroslavTvrdik)

Prezident Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík | FOTO: Twitter @JaroslavTvrdik

Předsedu představenstva fotbalové Slavie Jaroslava Tvrdíka rozzuřilo chování některých fanoušků pražského klubu. Poslední zápas s Olomoucí totiž musel rozhodčí přerušit kvůli vhozeným světlicím na tribunu příznivců moravského týmu.

Sešívaní (jak se slávistům říká ve sportovní veřejnosti) už přitom byli od minulého zápasu v podmínce, za nevhodné chování jim teď hrozí úplné uzavření stadionu. „Za světlice do sektoru hostí reálně hrozí uzavření celého stadionu. Pro tohle si skoro 12 tisíc fanoušků permici nekoupilo. Čtyři lidi a každý dvě světlice. Neexistuje zatím žádná legitimní obhajoba,“ napsat vytočený Tvrdík na Twitteru. „Ostřílený” manažer se proto rozhodl vzít vše do vlastních rukou. Klub zavedl přísná pravidla, včetně doživotního zákazu vstupu na zápasy.

O novém návštěvním řádu informoval bývalý ministr obrany a ochránce čínských investic v České republice na svém Twitteru v několika příspěvcích. 

1. Slavia s účinností od 1. 8. 2019 přijala nový návštěvní řád. Při incidentech ohrožujících bezpečnost a zdraví, bude udělen trest doživotního zákazu vstupu na stadion. Sankcionována peněžitými tresty a zákazy vstupu budou i další konkrétní porušení bezpečnostních pravidel.

(youtube)

2. Slavia dovybaví stadion kamerovými systémy pokrývající nejen prostor hřiště, ale i koridory a místa vstupu. Ukončen bude také volný pohyb návštěvníků po stadionu. Nová opatření umožní efektivní vymáhání prokázaných porušení návštěvního řádu.

3. Slavia nebude poskytovat bezplatné náhradní plnění při výkonu disciplinárních trestů. Současně umožní na základě četných žádostí po dobu 10 pracovních dnů výměnu z Tribuny Sever do jiných sektorů.

4. Slavia nebude do doby, než bude TS schopna garantovat dodržování návštěvního řádu, poskytovat součinnost při realizaci fanouškovských aktivit. Současně do této doby ukončí podporu TS v prostoru stadionu.

5. Prosíme o pochopení našich kroků všechny skutečné fanoušky Slavie. Stadion má být bezpečným místem pro fandění.

Vrásky na čele přidělali Tvrdíkovi vlastní fanoušci už několikrát. V minulém roce například měli hajlovat při zápasu Evropské ligy v Kodani. Popel na hlavu si pak sypal generální sekretář Slavie Jiří Vrba, který část fanoušků označil za bandu ožralých neandrtálců.

Škodu pak musela Slavie platit kvůli květnovému zápasu s Plzní. Několik fanoušků totiž posprejovalo tréninkový areál západočeského klubu.

Kdo je vládce Slávie?

Neúspěšný manažer Jaroslav Tvrdík (50) zastával v letech 2001 až funkci ministra obrany ve vládách Miloše Zemana a Vladimíra Špidly. Následně usedl do čela státních Českých aerolinií (ČSA), které se za jeho vedení propadly do obrovských ztrát. Byl také volebním manažerem sociálních demokratů v době, kdy stál v čele strany Jiří Paroubek.

Od roku 2012 byl předsedou dozorčí rady Smíšené česko čínské komory vzájemné spolupráce. V září 2013 se stal poradcem tehdejšího premiéra Jiřího Rusnoka pro Čínskou lidovou republiku.

Na vrchol dostali Tvrdíka v roce 2015 právě Číňané a zamýšlená evropská expanze neprůhledné společnosti CEFC, svého času označované za šestou největší soukromou firmu v Číně. Prahu zvolila za svou základnu a z Jaroslava Tvrdíka se stal místopředseda představenstva.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]